کد خبر: 3814766
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
گروه بین‌الملل- در استان‌های «هبی» و «جیلین» چین دستور داده شده که تابلوهای عربی و نمادهای مربوط به غذای‌های «حلال» از فروشگاه‌های مسلمانان برداشته شود.

به گزارش ایکنا به نقل از بیتر وینتر؛ مقامات قضایی این دو استان چندی پیش دستور دادند که همه  تابلوهای عربی و نمادهای مربوط به محصولات غذایی «حلال» از فروشگاه‌های مسلمانان «هوی» در شهر چانگینگ جمع‌آوری شوند و در صورتی که آنها از این قانون پیروی نکنند، مغازه‌هایشان بسته خواهد شد.

یکی از صاحبان این مغازه‌ها در این زمینه گفت: در حال حاضر نماد محصولات غذایی حلال و نوشته‌های آن به زبان عربی را، که نمایانگر اعتقادات ما هستند، در شهر چانگینگ نمی‌توان پیدا کرد.

همچنین به رستوران‌های مسلمانان در شهر «چانگچون» دستور داده شد که نمادهای اسلامی و زبان عربی را از تابلوهایشان حذف کنند. مسئولان می‌گویند که باید این سخت‌گیری‌ها در سراسر شهر اعمال شود و همه نمادهای اسلامی برداشته شود.

یکی از صاحبان رستوران نیز در این باره بیان کرد: این سرکوب‌ها علیه مسلمانان در همه کشور اعمال می‌شود.

وی افزود: سالهاست از نمادهای اسلامی استفاده کرده‌ایم و مشتریان ما به با توجه به این تابلوها مراجعه می‌کردند. از وقتی که این تابلوها را برداشته‌ایم، درآمد ما حدود 600 تا 700 یوان (در حدود 85 تا 100 دلار) در روز کاهش یافته است.

یادآور می‌شود «هوئی» نام یک گروه قومی بزرگ در کشور چین است. هویی‌ها در شمال این کشور زندگی می‌کنند و بیشتر آنها مسلمان هستند. این قوم در واقع بخشی از قوم «هان» یعنی قوم اصلی کشور چین هستند با این تفاوت که مسلمان‌اند و تعداد آنها 15 میلیون نفر تخمین زده می‌شود. قوم هوئی نقش مهمی را در فرهنگ چینی قدیم داشته‌اند و هنرهای بسیاری در چین از این قوم نشئت گرفته‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: