کد خبر: 3814945
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
گروه اجتماعی - استاندار گیلان با بیان اینکه امروز هم به وحدت، ایثار و تعالیم دفاع مقدس نیازمندیم، گفت: آموزه‌های دفاع مقدس را باید در راستای تحقق مطالبات مردم و خودکفایی ملی به‌کار بگیریم.

به گزارش ایکنا از گیلان، مصطفی سالاری، استاندار گیلان امروز، 5 خردادماه در آیین کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان، با بیان اینکه دوران دفاع مقدس درخشان‌ترین ایام در تاریخ ایران اسلامی است، اظهار کرد: در آن دوران همه با هدفی مقدس برای دفاع از آرمان‌های انقلاب، حفظ منافع کشور و صیانت از وطن با وحدتی مثال‌زدنی در کنار هم جنگیدند.

وی دفاع مقدس را هم عامل و هم نشانگر وحدت و اجماع ملی خواند و افزود: امروز باید آثار و خاطراتی که از آن ایام باقی مانده و می‌تواند تقویت‌کننده وحدت در بین افراد و احزاب باشد را حفظ کنیم و آن در مسیر توسعه کشور و خدمت به مردم با رویکرد همت جمعی به کار بگیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در طول دفاع مقدس در کنار موفقیت‌ها و پیروزی‌ها، ناکامی نیز وجود داشت، عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس پس از رسیدن به موفقیت، تلاش جمعی را ستایش می‌کردند، اما متاسفانه امروز عده‌ای در زمان موفقیت‌ها و توفیقات برای نسبت دادن موفقیت به اقدامات خود با دیگران دعوا دارند و در ناکامی‌ها همه به دنبال پیدا کردن یک مقصر هستند که در این میان گاهی نقدهای غیرمنصفانه بیان می‌شود.

سالاری ادامه داد: آموزه‌های دفاع مقدس را باید در راستای تحقق مطالبات مردم و خودکفایی ملی به‌کار بگیریم.

این مقام مسئول اضافه کرد:‌ اگر از آموزه‌های دفاع مقدس به درستی بهره‌مند شویم، به وحدت و اجماع مثال‌زدنی دست می‌یابیم و می‌توانیم توطئه دشمنان برای تفرقه‌افکنی در بین افراد جامعه را بی‌اثر کنیم.

وی با بیان اینکه امروز هم به وحدت، ایثار و تعالیم دفاع مقدس نیازمندیم، متذکر شد:‌ امیدوارم احداث این مکان و فعالیت‌های فرهنگی در راستای آن تقویت‌کننده وحدت و انتقال‌دهنده فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: