کد خبر: 3817699
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
امیر سرتیپ حاتمی:
گروه سیاسی ــ وزیر دفاع در واکنش به ادعای آمادگی ‌آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم و بدون پیش‌شرط با جمهوری اسلامی ایران گفت: این نوع اظهارات مقا‌مات کاخ سفید ‌دروغین، عوام‌فریبانه و بسیار حیله‌گرانه است چرا که تا‌کنون نیز ده‌ها شرط و پیش‌شرط را یک‌جانبه و غیر‌قانونی بر علیه کشورمان به مرحله اجرا گذاشته و هر آنچه که در حوزه جنگ اقتصادی، افزایش تحریم‌ها و تشدید فشارهای سیاسی متصور بوده انجام داده‌اند و از هیچ تلاشی برای دشمنی و کینه‌توزی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی فروگذار نکرده‌اند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی امروز، شنبه 18 خرداد، در شورای راهبردی وزارت دفاع که با حضور مدیران ارشد برگزار شد با تبریک عید سعید فطر‌، این عید ‌را عید پاکی، بندگی، آزادی ‌و رهایی از عذاب الهی دانست و اظهار کرد: ‌انسان در این ماه تقرب ویژه‌ای در پیشگاه خداوند متعال احساس می‌کند و با دعا، نیایش و تضرع‌ بیشتر به خدا مأنوس می‌شود و خداوند هم درهای لطف و رحمت واسعه‌اش را بر روی بنده گان خود گشوده و مقدمات آمرزش و مغفرت مومنان را فراهم می سازد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به 14 خرداد ایام جانسوز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: 30 سال از رحلت، فراق و وداع تاریخی، باشکوه و بی‌نظیر ملت ایران با ‌امام خمینی (ره) می‌گذرد‌؛ روزهایی که ‌یادآور ‌حزن و اندوه فقدان بزرگ مرد الهی و مبارزی بود که توانست اسلام را از مهجوریت و انزوا خارج ساخته و روح تازه ای به کالبد آن بدمد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تکیه بر قدرت لایزال الهی طومار ننگین 2500 ساله شاهنشاهی را برای همیشه در‌هم پیچید، تصریح کرد: امام عظیم الشان‌(ره) با نهضت حماسه‌ساز خود در قرن معاصر و پی‌ریزی حکومتی‌مبتنی بر آموزه‌های قرآن و عترت و معرفی نظام مردم‌سالاری دینی مبتنی بر ولایت فقیه ،‌ قرن جدید را به عنوان قرن طلوع مجدد خورشید اسلام ناب و شکوفایی تمدن اسلامی و مبداء سقوط جاهلیت مدرن و قدرت‌های فرعونی نوین معرفی کرد.

امیر سرتیپ حاتمی تلاش برای براندازی، کودتا، تجزیه، ترور، تهاجم نظامی، جاسوسی ، نفوذ ، استحاله و... ... را از مهم‌ترین توطئه‌های نظام استکبار علیه انقلاب اسلامی طی 40 سال گذشته عنوان کرد و گفت: در هر دوره‌ای از حیات پربرکت و نورانی انقلاب اسلامی، دشمنان ایران اسلامی به ویژه آمریکایی‌ها متناسب با اقتضائات زمانی برای تضعیف و براندازی جمهوری اسلامی از حوزه‌های امنیتی، نظامی ، سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی بهره برده ووارد شده‌اند.

وزیر دفاع با طرح این سؤال که اصلی‌ترین علت دشمنی غرب و نظام سلطه با ایران بعد از گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی چیست؟ بیان کرد: مخالفت و دشمنی نظام سلطه با ایران را می‌بایست در نوع نظام سیاسی ایران یعنی «جمهوری اسلامی ایران» و مزیت برتر آن یعنی «نفی سلطه» و «عدم وابستگی» به قدرت‌ها دانست و طرح مسائلی چون پرونده هسته‌ای، حقوق بشر، توان موشکی، حضور منطقه‌ای و امثالهم تنها بهانه‌ای برای دشمنی با ایران بوده و‌‌علت اصلی ‌تمامی دشمنی‌ها و کینه توزی‌ها،‌ ارائه مدل جدید حکومت‌ مردم‌سالاری دینی توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی به جهان بود که ‌موجب بیداری و حیات مجدد اسلام ناب و افول قدرت‌های شرق و غرب شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان ناگفته‌هایی از حمله گروه‌های تروریستی و جنایتکاری چون داعش به سوریه و عراق پرداخت و ‌اظهار کرد: دشمنان، داعش را برای مقابله با تفکر منبعث از اندیشه امام راحل (ره) و اسلام حقیقی و نهایتا تهدیدی بر استقلال و امنیت جمهوری اسلامی راه‌اندازی کرده بودند، اما ‌با لطف الهي و ‌تدابير حكيمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، ‌همت و ایستادگی نیروهای مردمی و محور مقاومت در این دو کشور و همکاری مستشاری جمهوری اسلامی ایران این شجره خبیثه و ملعونه نابود شد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها و حامیان منطقه‌ای داعش هرگز گمان نمی‌کردند با این حجم از حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی این جنایتکاران تروریست به این راحتی مضمحل و متلاشی شوند، تصریح کرد: آمريكايي‌ها در ظاهر بارها‌ اعلام کرده بودند 30 تا 40 سال طول مي‌كشد تا بتوانیم ‌تروريسم را ‌از بين ببريم، اما‌ در صحنه عمل شاهد بوديم كه در رفتاری منافقانه و بی‌شرمانه، بیشترین حمایت‌ها را از گروه‌های تروریستی تکفیری با تأمین بودجه وتسلیحات مود نیاز آنها به عمل می‌آورند.

وی با بیان اینکه آمریکا و حامیانش با راه‌اندازی داعش ‌به دنبال تشکیل غده سرطانی دیگری چون رژيم جنایتکار صهيونيستي ديگری در دل کشوری‌ مسلمان بودند، تاکید کرد: ‌برچیده شدن بساط داعش معجزه و لطف خداوند سبحان بود و این پیام را به دنیا اعلام کرد که پشتیبانان واقعی تروریسم و داعش نمی‌توانند با دروغ و فریب برای نا‌امنی منطقه نقشه بکشند و هر طرح و دسیسه‌ای با نقش‌آفرینی و حضور ایران محکوم به شکست است .

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی به ویژه شیطان بزرگ آمریکا و صهیونیست‌ها از هر حادثه‌ای در منطقه مانند انفجار چند نفت‌کش بندر فجیره در امارات متحده عربی به دنبال اتهام‌زنی و فضا‌سازی سیاسی بر علیه کشورمان هستند، بیان کرد: ‌نخستین منفعت ناامنی، بی‌ثباتی و آشوب این چنینی در منطقه ‌به رژیم صهیونیستی و سپس به آمریکایی‌ها می‌رسد چرا که با این رفتار به دنبال ایران‌هراسی و به تاراج بردن و نابود ساختن منابع سرشار این کشورها و متشنج نشان دادن وضعیت منطقه و به فراموشی سپردن مسئله اصلی جهان اسلام یعنی قدس شریف هستند.

وزیر دفاع با بیان اینکه در جریان ‌توطئه گروه‌ تروریستی ‌داعش در سوریه و عراق نیز رژیم صهیونیستی حمایت‌های همه‌جانبه‌ای از این گروه‌ برای تحقق اهداف شوم و پلیدش داشت، اظهار کرد: یکی از منافع دشمنان در ایجاد آشوب و ناامنی در منطقه علاوه بر ایران‌هراسی ، فروش میلیاردها دلار تسلیحات و جنگ‌افزار کارخانجات ورشکسته خود به برخی کشورهای منطقه و چپاول ثروت مردم منطقه است.

وی ادامه داد: از طرفی با افزایش قیمت نفت، سود هنگفتی به جیب کارتل‌های نفتی شرکت‌های بزرگ آمریکایی_صهیونیستی ریخته می‌شود و از این حیث آمریکا خواهد توانست در یک رقابت و جنگ اقتصادی غیر‌مستقیم با چین و سایر رقبا و حتی اروپا آنها را تحت فشار قرار داده و متضرر ساخته ‌و صحنه معادلات بین المللی را در جنگ اقتصادی به نفع خود تغییر دهد.

وزیر دفاع به ادعای آمادگی ‌آمریکایی‌ها برای مذاکره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران بدون پیش‌شرط واکنش نشان داد و اضافه کرد: این نوع اظهارات مقا‌مات کاخ سفید ‌دروغین، عوام‌فریبانه و بسیار حیله گرانه است چرا که تا‌کنون نیز ده‌ها شرط و پیش‌شرط را یک‌جانبه و غیر‌قانونی بر علیه کشورمان به مرحله اجرا گذاشته و هر آنچه که در حوزه جنگ اقتصادی، افزایش تحریم‌ها و تشدید فشارهای سیاسی متصور بوده انجام داده‌اند و از هیچ تلاشی برای دشمنی و کینه‌توزی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی فروگذار نکرده‌اند.

وزیر دفاع‌ جلوگیری از فروش نفت ایران، ممانعت از تعاملات بانکی بین‌المللی، تحریم اشخاص و شرکت‌های جمهوری اسلامی در مراودات بین‌الملل، اعمال تحریم‌ها در حوزه طلا و فلزات گرانبها، مس، روی و آلومینیوم، هواپیمایی و تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و.... ... را از اقدامات خبیثانه آمریکا علیه ملت و دولت ایران دانست و گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بارها در تبیین سیاست‌های راهبردی نظام بیان فرمودند «سازش» با دشمنی که با تمام توان جنگ اقتصادی را به ملت ایران تحمیل کرده هزینه‌ای به‌مراتب بیشتر و دردناک‌تر از «ایستادگی» در مقابل زورگویی‌های او داشته و دارد؛ لذا با قدرت به مسیر حق‌طلبی و مقاومت خود ادامه خواهیم داد و توطئه‌ها و خباثت‌های دشمنان در راه پیشرفت ایران اسلامی خللی ایجاد نخواهد کرد.

امیر سرتیپ حاتمی توانمندی نظامی و دفاعی کشور را‌یکی از مهم‏ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات دانست و تصریح کرد: ‌در این شرایط پیچیده‌، وزارت دفاع به عنوان متولی پشتیبانی و حمایت از نیروهای مسلح به دنبال ارتقاء قدرت بازدارندگی دفاعی کشور و‌ مقابله با قدرت‌نمایی آمریکایی‌ها در منطقه است و تاکنون توانسته‌ایم به لطف حق و همت و مجاهدت فرزندان عزیز امام به قدرت تهاجمی و دفاعی واقعی دست پیدا کنیم و بازدارندگی امروز حاصل همین قدرت است.

‌وی با اشاره به حضور ناوها و جنگنده‌های آمریکایی در سطح منطقه تاکید کرد: ‌قدرت بالای دفاعی و تهاجمی جمهوری اسلامی جرئت هرگونه تعدی و ‌تعرض نظامی را از دشمن گرفته و آنها از‌ هرگونه جنگ و درگیری احتمالی با ایران در هراس‌اند.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن امروز با جنگ اقتصادی و فشار بر آحاد مردم، مقاومت، صبر و تحمل مردم ایران اسلامی هدف و نشانه گرفته است، خاطرنشان کرد: راه مقابله با این جنگ‌ حفظ و ارتقاء وحدت و انسجام داخلی و حمایت از رونق تولید و کالای ایرانی و تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و چشم ندوختن به بیگانگان است و بحمدالله مفتخریم که با هدایت‌های امام خامنه‌ای ( مد ظله العالی ) و حمایت‌های بی‌دریغ دولت خدمتگزار و شخص رئیس جمهور محترم، وزارت دفاع تمام تلاش خود را برای خودکفایی کامل و قطع هرگونه وابستگی و پشتیبانی همه‌جانبه از نیروهای مسلح مقتدر کشورمان معطوف کرده‌ است .

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: