کد خبر: 3818048
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
دبیر شورای عالی حوزه:
گروه حوزه‌های علمیه ــ آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه حق صحیفه سجادیه ادا نشده است، گفت: صحیفه سجادیه گنجینه‌ای گران‌بهاست که باید به درستی به جامعه معرفی شود.
حق صحیفه سجادیه ادا نشده استبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری 19 خرداد در دیدار برگزارکنندگان این کنگره و مسئولان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه گفت: فعالیت‌های مرتبط با صحیفه سجادیه یکی از کارهای بزرگ و ارزشمند اعضای کنگره بین‌المللی امام سجاد(علیه السلام) است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به فعالیت 9 ساله این کنگره افزود: این استمرار قایل تقدیر است چراکه اگر انگیزه‌ای برای کار فرهنگی نباشد ممکن است اولویت ها تغییر کرده و فراموش شود اما این استمرار 9 ساله نشان می‌دهد که خود حضرت عنایت داشته است.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: این کنگره، کنگره‌ای ای با عظمت است و صحیفه سجادیه، گنجینه ای گرانبهاست که باید به درستی به جامعه معرفی شود.
وی با تاکید بر سرمایه‌گذاری در کار فرهنگی تصریح کرد: فرهنگ زیربنای همه امور است و اگر در کار فرهنگی سرمایه‌گذاری شود همه امور سیاسی، اقتصادی و اجتماعی درست خواهد شد.
آیت الله حسینی بوشهری در ادامه فعالیت‌های تخصصی درباره صحیفه سجادیه را دلگرم کننده خواند و افزود: راه‌اندازی رشته تخصصی صحیفه سجادیه نیاز به متن مناسب، استادان متخصص و زیرساخت‌های مناسب دارد تا این رشته تداوم داشته باشد.
وی تصریح کرد: تا کنون، کار زیرساختی برای صحیفه سجادیه صورت نگرفته است و راه‌اندازی کلاس‌های تربیت مربی صحیفه سجادیه، شناسایی اساتید صحیفه سجادیه و غیره جهت ایجاد زیرساخت‌های رشته تخصصی صحیفه سجادیه در حوزه علمیه الزامی است.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ایجاد مرکز تخصصی صحیفه سجادیه را یکی از فعالیت‌های تأثیرگذار عنوان کرد و افزود: تجربه سفرهای حج این پیام را به ما داد که صحیفه سجادیه از جمله کتاب‌هایی است که برای همه مسلمانان زیبایی دارد، به طوری که برادران اهل سنت هم نسبت به این کتاب ارزشمند ارادت دارند.
آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که صحیفه سجادیه سرمایه معنوی بزرگی است، گفت: کتاب صحیفه سجادیه به عنوان تراث شیعه و تراث اهل بیت(علیهم السلام) است که امروز در اختیار ما قرار گرفته است، اما تا کنون از آن غفلت شده است  و حق آن ادا نشده است.
در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی لبخندان، مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده پرداخت و افزود: این کنگره سوم مهرماه سال جاری همزمان با ۲۵ محرم برگزار خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: