کد خبر: 3818393
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷
گروه حوزه‌های علمیه ــ مراسم تودیع و معارفه مدیرکل نظارت و بازرسی جامعة‌المصطفی با حضور جانشین رئیس المصطفی برگزار شد.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور شامگاه دوشنبه در این مراسم اظهار کرد: مجموعه‌های صیانتی، مقام تنزیهی دارند و کارشان منزه کردن المصطفی از عوامل سستی و غفلت است.
جانشین رئیس‌المصطفی، با بیان این‌که کسی که در این مقام مشغول به کار می‌شود، باید دلداده ولایت فقیه باشد، افزود: حجت‌الاسلام والمسلمین امیرانصاری نیز از این نظر و نیز دقت نظر، سطح علمی و معیارهای لازم برای تصدی‌گری در این مسئولیت، توانایی‌های مقبول دارد.
وی گفت: مجموعه بررسی، گزینش و بازرسی، در مسیر صیانت از مجموعه مقدس جامعةالمصطفی ایفای نقش می‌کند. نظارت و بازرسی باید رصدکننده خوبی باشد. در این مسئولیت، لازم است خوب تشخیص دهد و مسیر درمان را خوب بپیماید.
جانشین رئیس المصطفی، در ادامه، لازمه نظارت را حضور در عمق کار جامعةالمصطفی دانست و خاطرنشان کرد: در بین همه مجموعه‌ها، نظارت و بازرسی باید بیشتر مورد علاقه بدنه جامعةالمصطفی باشد، زیرا اشکالات را یادآوری می‌کند و این، براساس روایات، ویژگی بهترین دوست است.
خالق‌پور افزود: شیوه مشی نظارت و بازرسی با بخش‌های مختلف جامعةالمصطفی باید به گونه‌ای باشد که منشأ خیر شود. خدا را شاکریم که تاکنون نیز بر همین منوال طی مسیر شده است.
وی با برشمردن ارکان صیانتی بیان کرد: این مراسم، جلسه تکریم «حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی» بابت مسئولیتش در بخش نظارت و خیرمقدم به حجت‌الاسلام والمسلمین امیرانصاری بابت مسئولیت جدید است.
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی، مدیرکل سابق نظارت و بازرسی المصطفی با بیان این‌که همه ما مأمور به انجام وظیفه هستیم، اظهار امیدواری کرد که همه المصطفائیان بتوانند وظایف خود را به خوبی تشخیص دهند و در انجام آن موفق باشند.
وی گفت: آنچه تاکنون انجام شده، به همت دوستانی بوده است که در بخش‌های مختلف مجموعه نظارت و بازرسی در خدمتشان بودیم.
کریمی ادامه داد: در بخش نظارت و بازرسی، همواره، با امر بین‌الامرین روبه‌رو بوده‌ایم؛ از سویی، شخصیت افراد مطرح بوده است و از سوی دیگر، اهمیت شأن و جایگاه جامعةالمصطفی خودنمایی می‌کرد. در این میان، نوع تصمیم‌گیری و انتخاب شیوه بررسی و اصلاح، مشکل بود. با این حال، سیاست اصلی ما این بوده است که رضایت خداوند را در نظر بگیریم و برای عملکردمان حجت‌ شرعی داشته باشیم.
وی اظهارکرد: مشی ما، حفظ شخصیت افراد با رعایت مسائل سازمانی و استفاده از ابزاری مانند تذکر بوده است.
کریمی تصریح کرد: کار نظارت و بازرسی، از سویی، قضاوت درباره افراد، در عین رعایت شخصیت آنان است و از سوی دیگر، صیانت از اهداف و اولویت‌های مجموعه است. مهم، انجام وظیفه است که کوشیده‌ایم در این باب، عملکرد مطلوبی داشته باشیم.
در انتهای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین امیرانصاری، مدیرکل نظارت و بازرسی تصریح کرد: در چنین مجموعه‌هایی که در حقیقت، متعلق به امام زمان(عج) است، زحماتی که کشیده می‌شود، ان‌شاءالله موجب رضایت حضرت(عج) باشد.
وی با بیان این‌که امروز قم، زبان دنیای اسلامی است، ابراز کرد: امروز جامعةالمصطفی نقطه امید مسلمانان جهان و حتی گروه عظیمی از غیرمسلمانان حقیقت‌جوست.
مدیرکل جدید نظارت و بازرسی، در ادامه، اظهار امیدواری کرد که بتوانیم از تجربیات گذشته در این عرصه بهره ببریم تا موجب بالندگی روز‌افزون جامعةالمصطفی شود.
شایان ذکر است در پایان این مراسم، ضمن تشکر از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی در مسئولیت اداره‌کل نظارت و بازرسی، حکم مدیرکلی حجت‌الاسلام والمسلمین امیرانصاری اعطا شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: