کد خبر: 3818880
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
آیت‌الله فاضل لنکرانی:
گروه حوزه‌های علمیه ــ آیت‌الله فاضل لنکرانی گفت: وهابیت با فرمان دشمن و یهود مرتکب این کار شده، کما اینکه در زمان ما بر همه روشن بود که داعش در کجا تربیت یافت.
یهود عنود پشت پرده تخریب بقیع استبه گزارش ایکنا، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی 22 خردادماه در ابتدای درس خارج فقه بحث صلاه مسافر در جمع استادان و طلاب حوزه علمیه قم در سخنانی به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع تأکید کرد: باید این روز مورد توجه شیعه و بلکه قاطبه مسلمین باشد. اگر بخواهیم فکر کنیم که در قضیه تخریب قبور ائمه بقیع و این مراقد مطهر فقط یک فکر جامد غیرصحیح وهابی دخالت داشت، اشتباه بزرگی است، زیرا همان کسانی که وهابیّت را ایجاد کردند در زمان معاصر، تقریباً بعد از صد سال، داعش را پدید آوردند.
 
وی افزود: همه شاهد بودیم که داعش تصریح می‌کرد به دنبال تخریب حرم حضرت زینب(س) است و می‌گفت که بعد از اشغال نجف و کربلا، دنبال از بین بردن اعتاب مقدسه است. بر این اساس دشمن اصلی اسلام، حقیقت و زنده بودن اسلام را در اه ل‌بیت متجلّی می‌داند و به دنبال از بین بردن آثار اهل‌بیت است.
 
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اظهار کرد: چرا دشمن به دنبال از بین بردن محرم و صفر است؟ چرا درصدد است که تحریفاتی ایجاد کند حتی در قضیه مهدویت که داستان فراوانی دارد. به نظرم با تأمل در دشمن یعنی دشمن اسلام، آن یهود عنود به خوبی حقیقت اسلام را در مکتب اهل‌بیت متجلی می‌داند و می‌گوید باید کاری کنیم که بشر از اینها دور باشد و هرچه آثار اهل بیت است باید از بین برود.
 
آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه اینها وهابیت را ایجاد کردند و با فرمانشان وهابیت این کار را انجام دادند، تصریح کرد: وهابیت با فرمان دشمن و یهود مرتکب این کار شده، کما اینکه در زمان ما بر همه روشن بود که داعش در کجا تربیت یافت.
 
وی تأکید کرد: این از افتخارات ماست که زنده بودن اسلام به اهل‌ بیت(ع) است و دشمن هم این را می‌داند و امیدواریم که هر روز تأثیر اهل‌ بیت(ع) در دنیا بیشتر شود؛ مخصوصاً حوزه‌های علمیه شیعه به مکتب اهل‌ بیت(ع) و ارائه آن به دنیا توجه بیشتری کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: