کد خبر: 3818948
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
کانون خبرنگاران نبأ ــ پلیس فرانسه یک گروه نئونازی را که قصد داشت به عبادت‌گاه‌های مسلمانان و یهودیان حمله کند، متلاشی کرد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ منابع قضایی به خبرگزاری فرانسه اعلام کردند که اعضای این گروه به ایدئولوژی «نئونازی» نزدیک هستند و بین ماه‌های سپتامبر ۲۰۱۸ تا مه ۲۰۱۹ تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

این منابع قضایی از ارائه جزئیات بیشتر در مورد انگیزه متهمان و اماکنی که آن‌ها قصد داشتند به آن حمله کنند، خودداری کرده‌اند.

افرادی که تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، مظنون به برنامه‌ریزی برای حمله به عبادت‌گاه‌های مسلمانان و یهودیان هستند.

پلیس فرانسه در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ مردی را در شهر گرونوبل در جنوب شرقی فرانسه به دلیل نگهداری سلاح بازداشت کرد. تحقیقات بیشتر پلیس منجر به بازداشت چهار نفر دیگر شد که دو نفر از آنان زیر سن قانونی هستند.

تحقیقات این پرونده از ماه ژانویه به کارآگاهان ویژه پرونده‌های تروریستی سپرده شده است. مظنونان به اتهام «ساخت و حمل و نقل مواد منفجره» و «توطئه ترویستی» تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

هر چند فرانسه در سال‌های اخیر شاهد حملات تروریستی اسلام‌گرایان افراطی بوده، اما تلاش گروهک‌های راست افراطی نیز در ماه‌های اخیر در این کشور خبرساز شده است.

در ماه نوامبر گذشته پلیس فرانسه شش نفر را که مظنون به برنامه‌ریزی برای حمله به امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور بودند، بازداشت کرد.

در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ نیز یک جوان ۲۳ ساله به اتهام برنامه‌ریزی برای ترور رئیس‌جمهوری تحت تعقیب قرار گرفت. این مرد به پلیس فرانسه گفته بود که قصد دارد امانوئل مکرون را به همراه «مسلمانان، یهودیان، سیاه‌پوستان و همجنسگراها» به قتل برساند.

جواد صفری

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: