کد خبر: 3819163
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
گروه سلامت ــ مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سلامت کوثر اوقاف با اشاره به لزوم توسعه وقف در حوزه سلامت بر حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان تولید تجهیزات پزشکی تأکید کرد.
بومی سازی تجهیزات پزشکی با سرمایه وقفی/ حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان سلامتحمیدرضا محمدی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سلامت کوثر سازمان اوقاف و امور خیریه، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به اهمیت وقف در حوزه سلامت، اظهار کرد: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه تولید بومی و دانش‌بنیان، سازمان اوقاف نیز با توجه به نیازی که در حوزه سلامت وجود داشت، تصمیم به فعالیت در این حوزه و تولید تجهیزات پزشکی گرفت.
 
وی تصریح کرد: با گذشت دو سال از سرمایه‌گذاری اوقاف و با سرمایه اولیه ۱۵ میلیارد تومان، این سازمان توانست یکی از شرکت‌های تولیدی برتر در این حوزه معرفی و به عنوان استاندارد برتر کشور شناخته شود.

محمدی تأکید کرد: با وقف این شرکت دانش‌بنیان، برای نخستین بار فرهنگ تولید از سوی موقوفات سلامت‌محور در کشور کلید خورد و درآمد حاصل از تولید، صرف بیمارستان‌ها، پژوهش‌های تروما و کمک به بیماران نیازمند می‌شود. در حال حاضر سازمان اوقاف و امور خیریه با وجود این شرکت دانش‌بنیان، محصولاتی را در حوزه پزشکی برای نخستین بار در کشور تولید می‌کند که از این قبیل هستند: تجهیزات تروما، اسپاین، کرانیا، فک و صورت، آنکوسوچر و ایمپلنت‌های دندانی.
 
وی تأکید کرد: این شرکت هیچ گونه منفعت مالی برای خود در نظر نگرفته است، چراکه خیریه و سهام آن ۱۰۰ درصد وقفی است؛ لذا تلاش می‌کند برای سایر تولیدکنندگان رقیب نباشد و فقط به رفع نیاز مجموعه‌های درمانی کشور بپردازد و دست نیاز را از واردات کوتاه کند.

محمدی یادآور شد: چون ماهیت این شرکت خیریه و عام‌المنفعه است، از افراد و گروه‌های دانش‌بنیان و از طرح‌های آن‌ها حمایت می‌کنیم و در زمینه تولید محصولات پزشکی به آنان یاری می‌رسانیم، چراکه وقف‌نامه این شرکت نیز بر این موضوع تأکید کرده است.

وی در پایان یادآور شد: تفاوت یک شرکت وقفی با سایر شرکت‌های تجاری این است که مصرف‌کننده یا مراکز درمانی نخست می‌توانند خط تولید را مشاهده کنند و با اطمینان از کیفیت محصولات، آنها را سفارش دهند. همچنین، این محصولات را بیمه کرده‌ایم و چنانچه خسارتی ناشی از این محصولات به وجود آید، بیمه آن را جبران می‌کند؛ این موضوع نشان‌دهنده اهمیت کیفیت تولید برای ماست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: