کد خبر: 3819312
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
یادداشت/
کانون خبرنگاران نبأ ــ ارعاب‌ها چه تأثیری می‌تواند داشته باشد بر روحیات کسی که به خاطر سخن حق بر زبان راندن، پربسته و پرشکسته در زندان‌های طاغوت بود؛ همو که در تبعیدگاه‌های داغ و سوزان سیستان حدیث صمیمیت و لبخند بر لبانش جاری بود و برای تکرار یاد خدا در هر لحظه از زندگی خود صبر و استقامت پیشه می‌کرد.

در روزهای اخیر نخست‌وزیر ژاپن ضمن دیدار با رهبر معظم انقلاب، پیامی از سوی ترامپ آورد که رنگ و بوی مذاکره استعمارگرانه داشت.
فرد کوته‌فکری همچون ترامپ که تمام عمر خود را صرف کلاهبرداری، عیاشی و ثروت‌اندوزی کرده؛ وقیحانه جمهوری اسلامی ایران را تحریم می‌کند تا به خیال خود طرف مقابل را بی‌طاقت کند و با آنچه نامش را «فشار‌های حداکثری» گذاشته، بتواند از بزرگمردی چون رهبر معظم انقلاب تأییدیه‌ای برای مذاکرات جدید بگیرد.
با چنین اقداماتی واضح است که ترامپ هرگز مطالعه‌ای حتی تیتروار از سوابق مقتدرانه و استقامت‌های شکوهمند رهبر فرزانه انقلاب نداشته و ندارد.
به راستی تهدیدها چه تأثیری می‌تواند داشته باشد بر روحیات کسی که در جبهه‌های نبرد، حضور مستقیم داشت و در زیر طوفان آتش حزب بعث، با دندان‌هایی به هم فشرده، روی خاک‌های وطن گام بر می‌داشت و خداوند را کافی می‌دانست و مشق استقامت می‌کرد.
تحریم‌ها چه تأثیری می‌تواند داشته باشد بر روحیات کسی که در روزهای فتنه و ترور منافقین از تبیین حقایق نترسید و چون دل در گرو حضرت حق داشت بر دردی که دستش را آزرده بود استقامت ورزید.
ارعاب‌ها چه تأثیری می‌تواند داشته باشد بر روحیات کسی که به خاطر سخن حق بر زبان راندن، پربسته و پرشکسته در زندان‌های طاغوت بود. کسی که ساعت‌ها زیر انواع شکنجه سکوت می‌کرد، درد می‌کشید اما دست از اعتقادات راستین خود بر نمی‌داشت. همو که در تبعیدگاه‌های داغ و سوزان سیستان حدیث صمیمیت و لبخند بر لبانش جاری بود و برای تکرار یاد خدا در هر لحظه از زندگی خود صبر و استقامت پیشه می‌کرد.
لحظه لحظه زندگانی آن مرد سرشار از ایستادگی است و مقاومت. کسی که امروز با چفیه‌ای بر دوش مصداق بارزی است بر آیه شریفه «إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ؛ بی‌ﺗﺮﺩﻳﺪ ﻛﺴﺎنی ﻛﻪ ﮔﻔﺘﻨﺪ: ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ ﻣﺎ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ، ﺳﭙﺲ ﺩﺭ ﻣﻴﺪﺍﻥ ﻋﻤﻞ ﺑﺮ ﺍﻳﻦ ﺣﻘﻴﻘﺖ ﺍﺳﺘﻘﺎﻣﺖ ﻭﺭﺯﻳﺪﻧﺪ، ﻧﻪ ﺑﻴﻤﻰ ﺑﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺍﻧﺪﻭﻫﮕﻴﻦ ﻣﻰﺷﻮﻧﺪ.»(احقاف/ ١٣)

حنانه سفرگر
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: