کد خبر: 3819475
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
آیت‌الله سعیدی:
کانون خبرنگاران نبأ ــ تولیت حرم کریمه اهل‌ بیت(ع) با بیان اینکه کشورهای اسلامی زیر پرچم حزب‌الله بر دیگر جریان‌ها غالب هستند، تأکید کرد: اگر جریان‌های دیگر زیر این پرچم قرار گیرند، مورد حمایت قرار می‌گیرند در غیر این صورت جایگاهی نخواهند داشت.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، تولیت حرم کریمه اهل‌ بیت(ع) ظهر امروز، 25 خردادماه در دیدار تولیت حرم حضرت زینب(س) که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم ما را به «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّه» امر فرموده که ابزار و لوازم این «واعتصمو» قرآن و عترت است، اینکه معصومین(ع) در کشورهای مختلفی به خاک سپرده شده‌اند، گرچه دست ستمکاران در این کار بوده، اما در نهایت خداوند متعال از این پراکنده بودن قبور، مزارها و عتبات یک هدف کلی را مورد توجه قرار داده است.
امام‌ جمعه قم از اهل‌ بیت(ع) به‌عنوان نجوم الهی نام برد و اضافه کرد: این نجوم الهی در زمین منتشر هستند، دوستان اهل‌ بیت(ع) در هر کجا که حضور دارند به شکلی از بارگاه‌ها بهره‌مند می‌شوند که وسیله «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّه» محقق شود به همین علت مزارها مورد جسارت دشمنان قرار گرفته است تا اثربخشی که این حرم‌ها دارند، کاهش یابد.
آیت‌الله سعیدی از جسارت دشمنان به عتبات در کشورهای مختلف یاد کرد و گفت: این جسارت‌ها تصادفی نبوده بلکه خطی جاری از ابتدا تاکنون بوده است و ما موظف هستیم که عتبات را که عامل انسجام و وحدت هستند؛ حفظ کرده و قوت ببخشیم و هدف از این نشست‌های تولیت‌ها و تعاملات این است که برای بهبود و ارتقای اماکن و ثمردهی بیشتر و انسجام میان عتبات گام برداشته شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: در میان حاکمان کشورهای اسلامی برای بشار اسد و پدر این شخصیت احترام قائل هستیم، چراکه آن‌ها حقیقت را دریافته و در کنار اهداف مقدس اسلام حضور ارزشمندی داشتنه‌اند و هیچ‌گاه از حمایت اسلام، اهل‌ بیت(ع) و مقام معظم رهبری دریغ نکردند.
آیت‌الله سعیدی از صدام به‌عنوان مانع وحدت و انسجام ملل اسلامی نام برد و تصریح کرد: خداوند متعال با قیام مردم این فرد را برداشت و مانعی برای اتحاد کشورهای مسلمان برداشته شد و در لبنان نیز خداوند متعال امتی همانند حزب‌الله را قرار داده و امروز سیدحسن نصرالله در این منطقه به عامل وحدت، انسجام، امنیت و عنصر مقاومت مقابل صهیونیست‌ها تبدیل شده است.
تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌ بیت(ع) مطرح کرد: پیدایش تفکر و جریان‌های مختلف در کشورهای اسلامی نشان می‌دهد که دشمن به دنبال آزار و تجاوز به مردم بی‌گناه کشورهای اسلامی بوده است، اما ملل اسلامی با یکدیگر متحد شده و توانستند جریان‌هایی همانند داعش و تکفیری‌ها را از کشور خود خارج کنند و به پیروزی برسند هر چند این پیروزی بدون هزینه نیز نبوده است.
آیت‌الله سعیدی ادامه داد: دشمن به‌دنبال این بود که هر کشوری در خاورمیانه به‌دنبال منافع خود باشد و اسلام را نادیده بگیرد، به این معنا که ناسیونالیسم را تقویت می‌کردند تا از اتحاد ملل اسلامی جلوگیری کنند، اما با هوشیاری ملل اسلامی نتوانستند به هدف خود برسند.
استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه کشورهای اسلامی زیر پرچم حزب‌الله بر دیگر جریان‌ها غالب هستند، مطرح کرد: اگر جریان‌های دیگر زیر این پرچم قرار گیرند مورد حمایت قرار می‌گیرند در غیر این صورت جایگاهی نخواهند داشت.
همچنین در این دیدار هانی مرتضی با بیان اینکه سوریه هیچ‌گاه فداکاری‌های ملت و دولت ایران را فراموش نمی‌کند، اظهار کرد: ملت ایران با فدا کردن جوانان خود و دولت نیز با حمایت‌های مالی و تجهیزاتی خود پشتیبان ملت و دولت سوریه بودند و ما جایگاه فعلی خود را مدیون ایران هستیم.
تولیت حرم حضرت زینب(س) از تلاش ایران اسلامی برای حمایت از مستضعفان جهان یاد کرد و افزود: ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف به اثبات رسانده است که برای حمایت از مظلومان با تمام توان مقابل ظالمان ایستادگی می‌کند و در این مسیر هیچ هراسی ندارد.
وی ضمن تقدیر از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از سوریه تصریح کرد: به برکت حمایت‌ها و رهنمودهای ایشان کشورهای مقاومت در سطح منطقه به جایگاه مطلوبی رسیده و مقابل ظالمان در حال ایستادگی هستند.
حسین شاهبداغی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: