کد خبر: 3819572
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
گروه بین‌الملل ـــ عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با بیان اینکه موعد جنگ بزرگ نزدیک است، گفت: این درگیری در داخل خاک دشمن سعودی انجام خواهد شد.

به گزارش ایکنا ، فارس نوشت: هم‌زمان با افزایش حملات موشکی و پهپادی نیروهای یمنی علیه مواضع عربستان سعودی، محمد ناصر البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در صفحه فیس بوک خود نوشت: موعد جنگ بزرگ نزدیک می‌شود.

وی افزود: این حق مردم یمن است که به دشمن در خاک و مقر خود حمله‌ور شوند و خسارت‌های مادی خود را جبران کنند.

محمد البخیتی سپس از قبائل یمنی خواست تا در صورت آغاز حمله، میان اموال عمومی و خصوصی تفاوت قائل شوند و می‌بایست میان آن‌ها و آزادگان عربستان هماهنگی برقرار شود.

وی تأکید کرد: زیرا ما نیروهای آزادیبخش هستیم نه اشغالگر.

به نوشته پایگاه خبری روزنامه القدس العربی این سخنان البخیتی نشان از تغییر موازنه جنگ به نفع حوثی‌ها و تغییر موضع دفاعی آن‌ها به موضع حمله است و پس از گذشت چهار سال اکنون عربستان سعودی در موضع دفاع از خود قرار گرفته است.

یک منبع نظامی یمنی نیز که خواستار عدم افشای نامش شد، به القدس العربی گفت که دلیل افزایش قدرت نظامی حوثی‌ها در این مرحله تحقیر عربستان سعودی در بحران یمن و طولانی شدن مدت جنگ است. در همین حال امارات نیز به جای تلاش برای بازگزداندن منصور هادی به یمن در پی منافع خویش و تسلط بر مناطق حیاتی در یمن است.

وی همچنین گفت که حوثی‌ها از طولانی شدن زمان جنگ و محاصره استفاده کرده و قدرت نظامی خود را توسعه داده‌اند و این در حالی است که عربستان سعودی تمامی آن‌چه در اختیار داشته است را امتحان کرده اما تا کنون موفق نبوده و برعکس درهای جهنم را به روی خود باز کرده است.

در همین حال عبدالله جفری، سخنگوی نیروی هوایی یمن به پایگاه مرآة الجزیره گفت که موشک‌ها و پهپادهای یمنی توانسته‌اند معادله جنگ علیه یمن را تغییر دهند و ائتلاف سعودی-اماراتی به زودی مجبور به توقف جنگ خواهد شد.

وی گفت، تا زمانی که کشورهای ائتلاف به محاصره و تجاوز به یمن ادامه دهند، موشک‌ها و هواپیماهای یمنی به ریاض و دورتر از ریاض (در اشاره به سرزمین اشغالی فلسطین) خواهد رسید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: