کد خبر: 3819658
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
گروه هنر ــ اولین قسمت از مجموعه «حکایت دل» با معرفی استاد سید مصطفی محقق داماد یکشنبه 26 خرداد‌ماه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، «حکایت دل» به تهیه‌کنندگی علی‌رضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. به گفته حسینی تهیه‌کننده برنامه، «حکایت دل» مجموعه‌ای از ۲۰ فیلم کاملاً مستقل از یکدیگر است که هر فیلم مدت زمان ۵۵ تا ۹۰ دقیقه‌ای دارد.
وی افزود: اولین قسمت از مجموعه «حکایت دل» با عنوان «مرد خرد و فضیلت» که یکشنبه از شبکه چهار پخش می‌شود به زندگی و معرفی استاد سید مصطفی محقق داماد پرداخته است. استاد محقق داماد از اساتید بنام فلسفه و حقوق برجسته ایران و از تبار خردمندان و فاضلان... در عصر حاضر هستند. وی در بین صاحبنظران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و قرار است در این فیلم مخاطب خاص و عام بیشتر با زندگینامه و کارنامه حرفه‌ایی ایشان آشنا خواهند شد.
حسینی گفت: هدف از ساخت این مجموعه، معرفی مفاخر و بزرگان معاصر ایران اسلامی به نسل جوان است تا چراغی برای راهجویان در طریق علم و ادب و فرهنگ باشند.
تهیه کننده «حکایت دل» در پایان اعلام کرد: در قسمت‌های دیگر مجموعه «حکایت دل»، به شخصیت‌ها و مفاخر برجسته‌ای از جمله استاد غلام‌رضا اعوانی فیلسوف ایرانی و یکی از بزرگ‌ترین فلاسفه اسلامی جهان معاصر، استاد سید مصطفی محقق داماد استاد فلسفه و حقوق نام آور ایران، استاد کریم مجتهدی، شهره اهل فلسفه، استاد ژاله آموزگار استاد در حوزه زبان‌های باستانی، استاد اسماعیل سعادت مترجم آثار بزرگ فلسفی، استاد داود فتحعلی بیگی در نمایش‌های آئینی، استاد سید عبدالله انوار در حوزه نسخه شناسی، استاد عبدالله کوثری مترجم برجسته آثار ادبی، استاد زهره زرشناس در زبان سغدی و باستانی، استاد شهرام اقبال زاده مترجم و نویسنده آثار ادبی کودک و نوجوان، دکتر شهین اعوانی در علم فلسفه اخلاق، استاد اکبر ثبوت، مرد اخلاق و علوم دینی و حکمت اسلامی و نسخه شناس، رمان نویس شهیر معاصر بانو بلقیس سلیمانی، استاد سید فتح الله مجتبایی از مفاخر حکمت و عرفان اسلامی، استاد منصوره اتحادیه در حوزه تاریخ معاصر و مشروطه، استاد علی رواقی شاهنامه پژوه و قرآن پژوه برجسته، استاد توفیق سبحانی مولانا پژوه و ادیب توانا، روح انگیز کراچی ادیب و شاعر معاصر و متخصص تاریخ شعر زنان مشروطه، استاد شادروان محسن جهانگیری یکی از اساتید بزرگ در حوزه فلسفه و سرانجام استاد یگانه در حوزه پژوهش‌های ادبی و زبان فارسی و خصوصاً شاهنامه پژوهی، پرداخته شده است.
مجموعه «حکایت دل» برای اولین بار از شبکه چهار سیما به روی آنتن می‌رود و روز دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود.
این مجموعه زیر نظر حسین کرمی طراحی و تولید شده است و عوامل تولید عبارتند از: تهیه‌کننده: سید علی‌رضا حسینی، کارگردان: بیژن شکرریز، مشاور علمی: شهین اعوانی. پژوهشو طراحی سوالات: محبوبه کلانتری، مدیر تصویر برداری: جواد صفا، تدوین:راضیه فرمانی، مشاور تدوین، علی‌رضا حسینی، برنامه ریزی و گروکارگردانی: نگار نباتی، سید محمد میر معصومی. مدیرتولید حمیدرضا سهرابی. صدابرداران: کاظم بیتاری، فریال خزایی، مصطفی بهمنی، فاطمه‌رسول زاده. عکس: فهیمه حسینی، حمید سهرابی. دستیاران نور و تصویر.. حمیدرضا رحمتی و مهدی نیلوفری .. میکس و امر فنی: مهسا علیپور، گرافیست: حمید حسینی. انتخاب موسیقی: بیژن شکرریز...
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: