کد خبر: 3819764
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
گروه ادب ــ کتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» به قلم توانای حمید حسام به همت انتشارت شهید کاظمی منتشر شد.

انتشار روایت دستان بسته شهدای غواص در «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند»به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی نشر شهید کاظمی؛ این روز‌ها سالروز بازگشت و تشییع ۱۷۵ شهید خط‌شکن غواص با دستان بسته است. به همین منظور کتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» معرفی و یا شرایط ویژه به همت انتشارات شهید کاظمی عرضه می‌شود.

جنگ را صورتی بود و سیرتی. صورت آن خون بود و آتش و باروت و باطن آن عشق و حماسه و عرفان. از این منظر اخیر بود که اکسیر خون و باروت و آتش، انسان کامل می‌آفرید. امروز بسیاری از سبکباران ساحل‌ها از آن همه موج توفنده اروند و کارون ساحل ثابت و آرامش را می‌بینند، اما برای هر آنکه بر لوح دلش قیامت قامت غواص‌های کربلای ۴ نقش عشق زده است، آن موج‌ها همه از زمزمه شور است و شیدایی و پرواز.

«غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» چشم‌اندازی است به بصیرت ۷۲ غواص کربلای اروند. روایت این حماسه دقیقاً منطبق با واقعیتی است که در شامگاه چهارم دی‌ماه سال ۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ اتفاق افتاد. این داستان‌واره برگرفته‌ای از خاطرات بازماندگان این حماسه عاشورایی است. فرمانده گردان غواصی گردان جعفر طیار برادر جانباز کریم مطهری، جانشین گردان برادر آزاده حاج محسن جامع بزرگ، همرزم صبور و آزاده حمید تاجدوزیان و سه تن از یادگاران بازگشته از اسارت گردان غواصی لشکر انصارالحسین.

کتاب «غواص‌ها بوی نعناع می‌دهند»، روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» همدان، در ۱۰۶ صفحه در قطع رقعی و به کوشش حمید حسام به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir اقدام و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با تخفیف تهیه کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: