کد خبر: 3819799
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
فرمانده سپاه استان قم:
کانون خبرنگاران نبأ ــ سردار محمدتقی شاهچراغی بر لزوم گسترش حرکت‌های منسجم با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی تاکید کرد و گفت: فراگیری فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اهتمام دستگاه‌های فرهنگی و تاثیرگذار است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ سردار محمدتقی شاهچراغی، فرمانده سپاه استان قم ظهر امروز، 26 خردادماه در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه برخی از مساجد نتوانسته به جایگاه محوری خود در میان مردم برسند، اظهار کرد: به دنبال این هستیم تا همه پایگاه‌های مقاومت بسیج در کنار مساجد مستقر شوند تا بتوانند با نظر امام جماعت فعالیت‌های خود را دنبال کنند و امیدواریم مباحث مرتبط با مسجد زیر نظر ائمه جماعت در مجموعه واحدی دنبال شود.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های مختلف در حوزه امر به معروف و نهی از منکر هر شب توسط نیروهای سپاه و بسیج دنبال می‌شود، اضافه کرد: افرادی که در فضای مجازی به‌دنبال تأثیرگذاری منفی در میان مردم به‌ویژه جوانان هستند و سعی می‌کنند شأن قم را زیر سؤال ببرند زیر نظر گرفته می‌شود.
فرمانده سپاه استان قم یادآور شد: اکنون با مشارکت نیروی انتظامی به‌دنبال ورود به موضوع اصناف هستیم تا بتوانیم بخشی از ناهنجاری‌های ظاهری شهر قم را رفع کنیم، اما در این راستا نیازمند مشارکت نیروهای مردمی هستیم.
وی بر لزوم گسترش حرکت‌های منسجم با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی تأکید کرد و گفت: فراگیری فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اهتمام دستگاه‌های فرهنگی و تأثیرگذار است.

دوازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در قم

سیدموسی حسینی کاشانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در این نشست با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال از سه‌شنبه، 28 خردادماه در قم آغاز به‌کار می‌کند، اظهار کرد: شرکت‌های معتبر و مهم کشور در حوزه فضای مجازی در این جشنواره در شهر مقدس قم گردهم می‌آیند که این گردهمایی فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی است.
وی با اشاره به اینکه ارشاد نقش خود را به‌صورت جدی در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی دنبال کرده است، اضافه کرد: بار تمام مباحث فرهنگی فقط بر دوش یک دستگاه و نهاد نیست چراکه یک مجموعه به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از ارتباط مطلوب این مجموعه با هنرمندان و اصحاب رسانه یاد کرد و گفت: در راستای رفع ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت این افراد نیز بهره‌مند شویم.
همچنین، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان قم طی سخنانی با بیان اینکه در طرح ناظر نیروی انتظامی استان قم هزار و ۴۰۰ عیون را به‌منظور شناسایی ناهنجاری‌ها جذب کرده‌ایم، تصریح کرد: اگر بتوانیم در شبکه ناظر از ظرفیت طلاب و بسیجیان نیز استفاده کنیم دستگاه شناسایی جامعی در قم خواهیم داشت.

جلال بيطرفان
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: