کد خبر: 3819815
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
نمکی خبر داد:
گروه سلامت ــ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و دارو به منظور تسهیل امور تولید داخل در آینده نزدیک خبر داد.
ایجاد معاونت تولید داخل در سازمان غذا و داروبه گزارش ایکنا، به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه دومین جلسه قرارگاه سازمان غذا و دارو که در محل این سازمان برگزار شد با اشاره به بارگزاری مصوبات جلسات این قرارگاه به منظور شفاف‌سازی اطلاعات، اظهار کرد: همچنین در مورد اولویت‌های بخش دارو و تجهیزات و ارزی که در اختیار داریم، برنامه‌ریزی کردیم، به‌ صورتی‌که تا پایان سال کوچک‌ترین کسری در حوزه تجهیزات پزشکی موردنیاز و دارو‌های حیاتی نداشته باشیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شیوه واگذاری امور به شرکت‌های خصوصی، هیئت‌ امنا و برخی بخش‌های نیمه‌دولتی از مواردی بود که در جلسه قرارگاه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: پیش از این سازمان غذا و دارو اطلاعات دقیقی از موجودی انبار‌های شرکت‌های دارویی تولیدکننده داخل نداشت که در جلسه گذشته دکتر مهرعلیان، مدیرکل دارو مأمور شد تا با شرکت‌ها جلساتی در این راستا برگزار کند. خوشبختانه به سمتی می‌رویم که اطلاعات موجودی انبار مواد اولیه شرکت‌های تولیدکننده را دقیقا در اختیار داشته باشیم.
 
وی ایجاد معاونت «تولید داخل» در سازمان غذا و دارو را از دیگر تصمیمات این جلسات به‌منظور تسهیل تولید داخل برشمرد.

نمکی در مورد ویژگی‌های جلسات قرارگاه سازمان غذا و دارو یادآور شد: تمامی معاونت‌ها در قرارگاه حضور دارند و تصمیمات فی‌المجلس گرفته و ابلاغ می‌شود، همچنین به‌عنوان آرایش در شرایط جنگی که آمریکا به کشورمان تحمیل می‌کند، ما نیز در این قرارگاه تصمیمات به‌روز و به هنگام می‌گیریم که موردی مغفول باقی نماند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: