کد خبر: 3819841
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
گروه جهاد و حماسه ــ قنبرعلی بهارستانی، جوان‌ترین اسیر جنگ تحمیلی، که در سن ۱۱ سالگی به اسارت نیرو‌های عراقی درآمده بود، امروز یکشنبه، 26 خردادماه، درگذشت.

جوان‌ترین اسیر دوران دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوستبه گزارش ایکنا؛ قنبرعلی بهارستانی، آزاده و جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس، امرروز یکشنبه ۲۶ خرداد، بر اثر سکته درگذشت. این آزاده سرافراز که لقب جوان‌ترین آزاده دفاع مقدس را دارد، در سن ۱۱ سالگی و در مهرماه سال ۵۹، در جاده ماهشهر آبادان به همراه پدرش به اسارت نیرو‌های عراقی درآمد و به اردوگاه موصل منتقل شد. مدتی بعد، پس از انتقال تعدادی از اسرا از اردوگاه رمادی به موصل، متوجه حضور برادر دیگر خود در آن اردوگاه شد و با درخواست‌های مکرر، برادر دیگر نیز به اردوگاه موصل منتقل شد.

بهارستانی چهارسال بعد، در بهمن ماه سال ۶۳ به دلیل سن کم خودش و کهولت سن پدرش، با اسرای عراقی تبادل و آزاد شد. پس از بازگشت به میهن متوجه شد دو برادر دیگرش در درگیری با دشمن به خیل شهیدان پیوسته‌اند. وی پس از این اتفاقات دوره‌های رزمی و امدادگری را طی کرد و به عنوان امدادگر رزمی راهی جبهه شد. پس از ۶ ماه حضور در جبهه، در منطقه فاو و خورعبدالله به شدت مجروح شد و به مقام جانباری رسید.

مراسم تشییع پیکر این آزاده سرافراز فردا دوشنبه ۲۷ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۱ در شهرستان داران برگزار و پس از آن در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: