کد خبر: 3820025
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
کانون خبرنگاران نبأ ــ دیوارنگاره‌های «امید به خدا» با محوریت آیات قرآنی پیرامون ابعاد گوناگون امید در زندگی فردی و اجتماعی زینت‌بخش خیابان‌های مشرف به حرم حضرت فاطمه معصومه(س) شد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ در راستای ترویج فرهنگ ناب اسلامی و دینی در حرم کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س)، دیوارنگاره امید به خدا انعکاس‌دهنده معنای حقیقی امید بر دیوار خیابان‌های مشرف به حرم مطهر نقش بست.

بر اساس این گزارش، از آنجا که ولایت‌مداری از جمله موضوعات مورد تأکید در سیاست‌های کلی محتوای فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) قرار داده شده است و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و سخنرانی‌های متعدد پیرامون تبیین و ترویج امید به معنای حقیقی آن در جامعه، کارگروه محتوایی آستان مقدس، نصب‌دیوار نگاره‌ها را در دستور کار قرار داد.

در این راستا، موضوع دیوارنگاره‌های حرم با عنوان امید به خدا با محوریت آیات قرآنی پیرامون ابعاد گوناگون امید در زندگی فردی و اجتماعی انتخاب و محتوای مربوطه در دو قالب شعر و متن بر دیواره‌های میدان آستانه، خیابان آیت‌الله نمر(شبستان) و خیابان آیت‌الله مرعشی نجفی(ارم) در قم نقش بست.

در این طرح، ۱۵ دیوارنگاره، معنی امید، امید مطلق به خداوند و قطع هرگونه امید از غیر خدا را یادآوری می‌کنند.

آیات امیدبخش؛ زینت خیابان‌های مشرف به حرم در قم

خاطرنشان می‌شود، بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، دیوارنگاره‌های اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) هر ماه با یک موضوع جدید در معرض دید زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت(س) قرار می‌گیرد.

جلال بيطرفان

انتهاي پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: