کد خبر: 3820684
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
گروه بین‌الملل ـ «ساجده اختر»، یکی از مجروحان حمله تروریستی به مساجد شهر «کرایست‌چرچ» در نیوزیلند مشکلات زیادی دارد و تا پایان عمر نمی‌تواند راه برود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استاف؛ ساجده اختر 25 ساله که اصالتا بنگلادشی است، در سال 2017 به نیوزیلند رفت و در آنجا به همسر خود «محمد مسعود» ملحق شد.

وی روز حادثه برای اقامه نماز به مسجد «النور» کرایست‌چرچ رفته بود که فرد مهاجم وی را از ناحیه شکم و سینه هدف قرار داد. او به مدت دو هفته بیهوش بود و وقتی به هوش آمد متوجه شد که دیگر نمی‌تواند راه برود.

ساجده می‌گوید: دیگر نمی‌توانم بدن خود را حس کنم. حتی اگر پایم را قطع کنند هم حس نمی‌کنم. وی که در این حمله کلیه، کبد و ریه‌اش آسیب دیده، شب‌ها از درد شکم به خود می‌پیچد و ساعت‌ها از درد فریاد می‌زند. 

ساجده پس از مرخصی از بیمارستان باید از ویلچر استفاده کند و وضعیت خانه باید برای او مناسب‌سازی شود؛ قرار است یک کارمند وزارتخانه توسعه اجتماعی نیوزیلند به او در این زمینه کمک کند. همچنین خواهرش «ناهیده» و برادرش «شمیم میا» برای کمک به او به نیوزیلند آمده‌اند.

یادآور می‌شود؛ ۲۴ اسفندماه سال گذشته یک اسلام‌هراس استرالیایی با سلاح به دو مسجد «النور» و «لینود» در شهر کرایست‌چرچ  نیوزیلند حمله کرد که به کشته شدن ۵۱ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر، از جمله تعدادی زن و کودک منجر شد.  
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: