کد خبر: 3820779
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
تیرماه برگزار می‌شود؛
گروه بین‌الملل ـ کنفرانس «حج ابراهیمی ار منظر قرآن و سنت» هفته اول تیرماه در شهر «حیدرآباد» ایالت «سند» پاکستان برگزار می‌شود.

کنفرانس حج از منظر قرآن و سنت در پاکستانبه گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ حجت‌الاسلام کرمعلی حیدری، مؤسس و رئیس مدرسه دینی امام العصر(عج) و تولیت آستان مقدس قدمگاه حضرت علی(ع) ایالت سند با «احمد عبدالله پور»، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ کشورمان در حیدرآباد سند دیدار و گفت‌وگو کرد.

احمد عبداله پور در این دیدار اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری موسم حج بزرگ‌ترین کنگره جهانی مسلمانان است و این کنگره آداب و رسومی دارد که از الزامات مناسک حج است و مسلمانان ملزم به رعایت آنها هستند.

وی تأکید کرد: آگاهی‌بخشی به مسلمانان که در شرف تشرف به مناسک حج هستند، یکی از وظایف مهم روحانیون و علمای اسلام است که غالبا با برگزاری سمینار، کنفرانس، اجتماعات، ایراد خطابه و یا برگزاری دوره‌های آموزشی به این مهم می پردازند.

عبدالله پور ادامه داد: برای دستیابی به اتحاد و یکپارچگی مسلمانان در مناسک حج مراجعه به قرآن و سنت ابراهیمی بسیار ضروری است. اکنون که در نزدیکی تشرف مسلمانان به مناسک حج ابراهیمی هستیم، پیشنهاد می‌کنیم کنفرانسی با حضور علمای منطقه و اندیشمندان ایالت سند با موضوع «حج ابراهیمی از منظر قرآن و سنت» برگزار شود.

حجت الاسلام کرمعلی حیدری نیز در این دیدار اظهار کرد: با توجه به مسئولیت خود و برای تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه حج ابراهیمی فعالیت‌های زیادی انجام داده‌ام و اولین کاروان رسمی اعزام زائران حج ابراهیمی را در ایالت سند راه‌اندازی کردم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به 20 سال حضور مستمر در مناسک حج تمتع و همکاری‌های پیوسته با نهادهای مختلف احساس می‌کنم پیشنهاد شما برای برگزاری کنفرانسی به منظور تبیین حج ابراهیمی از منظر قرآن و سنت بسیار تأثیرگذار و در شرایط کنونی لازم است. 

در پایان این دیدار مقرر شد، کنفرانسی با حضور علمای اسلام و اندیشمندان منطقه با موضوع «حج ابراهیمی از منظر قرآن و سنت» در هفته اول تیرماه برگزار شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: