کد خبر: 3820851
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
کانون خبرنگاران نبأ ــ خانه‌موزه شهید مهدی‌پور در برنامه این هفته جمعه‌ها با کتاب، به نمازگزاران نماز جمعه منطقه کن، کتاب «معیشت مؤمنانه» را معرفی می‌کند.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ «جمعه‌ها با کتاب» عنوان برنامه‌ای است که خانه موزه شهید مهدی‌پور هر هفته در نماز جمعه کن برگزار می‌کند. در این برنامه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین میدانی یک کتاب به نمازگزاران معرفی می‌کند. «معیشت مؤمنانه» عنوان کتابی ست که 31 خردادماه با هدف ترویج و ارتقاء فرهنگ کتاب‌خوانی معرفی می‌شود.
در این کتاب به انسان متکامل، در بینش الهی، هم به آبادی دنیا و هم به آبادی آخرت می‌پردازد، و حاصل این دو، رسیدن به حیاتی است که در اصطلاح قرآنی از آن تعبیر به حیات طیبه شده است.
مؤلفه‌های زیادی را می‌توان برای رسیدن به این هدف و آرمان بلند برشمرد. از جمله مواردی که برای نیل جامعه اسلامی به حیات طیبه باید در دستور کار قرار گیرد استفاده از رهنمودهای این متفکر و رهبر فرزانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است که احاطه خوبی بر راهکارها دارند.
در این کتاب بررسی چندین مفهوم کلیدی در این راه پر فراز و نشیب مورد بررسی قرار گرفته که از جمله آن: زهد، رفاه، تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری از دیدگاه اسلام و در سخنرانی‌های چند باره ایشان توصیه شده است. امید است با مطالعه این کتاب اولین قدم‌ها در راستای این هدف بزرگ برداشته شود.
خانه موزه شهید مهدی‌پور در میدان المپیک، شهرک چشمه غربی، خیابان شهید مهدی‌پور واقع است.
میلاد بیداری
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: