کد خبر: 3820909
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
مدیرکل آموزش و پرورش قم:
گروه حوزه‌های علمیه – مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: قم تنها استانی است که بیش از 98درصد آمار دانش‌آموزان آن در مرکز استان مستقر هستند و برای سال تحصیلی جدید بیش از 260 هزار دانش‌آموز در کلاس‌های درس این استان حاضر خواهند شد.

به گزارش ایکنا؛ حمیدرضا شیخ‌الاسلام عصر امروز 29خردادماه در دیدار با رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه ضمن تقدیر از میزبانی جامعة‌المصطفی و فعالیت‌های فاخر آن در عرصه‌های آموزشی و پژوهشی، گزارشی از فعالیت‌های این اداره‌ کل ارائه و تصریح کرد: آموزش و پرورش استان قم در سال تحصیلی پیش رو، میزبان بیش از 263هزار دانش‌آموز خواهد بود.
وی با بیان این‌که قم، تنها استانی است که بیش از 98درصد آمار دانش‌آموزی آن در مرکز استان مستقر هستند، خاطرنشان کرد: سازمان‌دهی فضاهای آموزشی و استقبال از دانش‌آموزان، از دغدغه‌های اساسی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم به شمار می‌رود.
شیخ‌الاسلام با اشاره به این که از سال 1392 تاکنون، بیش از 161 فضای آموزشی احداث و مقاوم‌سازی شده که بخش عظیم آن را مجمع خیرین مدرسه‌ساز صورت داده است، ابراز کرد: اگر چنین رویکردی اعمال نمی‌شد، اکنون با کمبود شدید فضای آموزشی در استان روبه‌رو می‌شدیم و تراکم آموزشی گسترده‌ای داشتیم.
وی افزود: با وجود همه تلاش‌ها در عرصه احداث و مقاوم‌سازی مدارس آموزشی، هنوز با تراکم جمعیتی چشم‌گیری روبه‌رو هستیم. متأسفانه، علی رغم استقبال خیرین مدرسه‌ساز، با فقدان کاربری فضاهای آموزشی و کمبود زمین مواجهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم، در ادامه به ظرفیت‌های پیش روی آموزش و پرورش استان قم اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌های صورت‌گرفته، همچنان 87٪ مدارس ابتدایی استان قم دوشیفته فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: