کد خبر: 3821443
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:
‌گروه جامعه ــ معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از راه‌اندازی خانه جامع قرآن به منظور تجمیع فعالیت‌های قرآنی در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در نشست هماهنگی برای راه‌اندازی خانه قرآن در تهران که با حضور جاودانی، مدیرکل ارشاد استان تهران، مسجد جامعی، عضوکمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، حیدری، شهردار منطقه پنج و حجت‌الاسلام عبداللهیان، رییس موسسه معارف اسلامی امام رضا(ع) استان قم که در مجتمع فرهنگی نور برگزار شد؛ اظهار کرد: ما در سطح شهر تهران مرکز پژوهشی متمرکزی برای فعالیت‌های قرآنی نداریم و برنامه‌هایی را در این زمینه در دستور کار داریم.

وی بیان کرد: موسسه تخصصی پژوهشی قرآنی امام رضا‌(ع) در قم مرکز گسترده‌ای را با جمع‌آوری بالغ بر ۲۱ هزار پایان‌نامه و پژوهش قرآنی ایجاد کرده‌اند؛ بنابراین نیازمند فضایی هستیم تا این پژوهش‌ها برای بهره‌مندی قرآن پژوهان در دسترس قرار گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: خوشبختانه رقم قابل ملاحظه‌ای از پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های قرآنی وجود دارد و این دانشی که در این سال‌ها انباشت شده، در یک‌‌جا مجتمع و متمرکز نشده و به همین دلیل قابل استفاده نیست.
 
وی کمک برای ایجاد یک مرکز جامع تخصصی قرآن را ازجمله وظایف شهرداری تهران دانست و افزود: بناداریم از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز سایر دستگاه‌های فرهنگی نیز در این راستا بهره ببریم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد: قرار است مرکز جامع پژوهش‌های قرآنی تهران در مجتمع فرهنگی نور شکل بگیرد و این مجتمع به مرکز جامع تخصصی قرآن تهران تبدیل شود.

به گفته جوادی یگانه، هم‌اکنون تمام پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های قرآنی در مرکز قم موجود است که باید هم در قالب مکتوب و فیزیکی و هم دیجیتال در اختیار پژوهشگران و فعالان قرآنی قرار گیرد.

وی‌ از‌ مجتمع نور به عنوان مناسب‌ترین مکان در شهر تهران برای اختصاص به پژوهش‌های قرآنی یاد‌کرد و افزود: ما به عنوان معاونت اجتماعی و شهرداری منطقه مفتخریم که با تسهیل‌سازی و آماده کردن فضای لازم، در عرصه ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی گام برداریم.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: