کد خبر: 3821708
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
در «نشرخبر» پرس تی وی:
گروه هنرــ نگاهی به اتفاقات اخیرا در منطقه خلیج فارس و واکاوی تأثیر آن بر آینده منطقه، انتقال نامه آمریکا به ایران توسط نخست وزیر ژاپن و واکنش رهبر انقلاب در این رابطه و مروری بر عملکرد حزب جمهوری خواه آمریکا با روی کار آمدن ترامپ و اظهارات فرماندار کالیفرنیا در این زمینه، موضوعاتی است که در برنامه این هفته «نشر خبر» (press release) مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایکنا، این برنامه به تهیه‌کنندگی النا فکلینا ضمن اشاره به اتفاقات اخیر در منطقه خلیج فارس و واکاوی تاثیر این اتفاقات بر آینده منطقه به بررسی حادثه حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان و استفاده ابزاری آمریکا از این اتفاق برای اعمال فشار بیشتر بر ایران می‌پردازد. در ادامه این برنامه، واکنش دیگر متحدان آمریکا نسبت به اتهامات مطرح شده آمریکا علیه ایران در ماجرای حمله به نفتکش‌ها مورد بحث قرار گرفته و بررسی‌های کارشناسی در مورد ویدیوی منتشر شده از نیروی دریایی آمریکا و مطرح کردن دست داشتن ایران در این حمله صورت می‌گیرد.
«نشر خبر» در ادامه به حواشی انتقال نامه آمریکا به ایران از طریق آبه شینزو نخست وزیر ژاپن و واکنش رهبر انقلاب در این رابطه پرداخته و روابط پرتنش ایران و آمریکا در طی ماه‌های اخیر، تحریم‌های آمریکا علیه ایران و اعمال فشار بر دیگر کشور‌ها برای توقف خرید نفت از ایران را مورد نقد بررسی قرار می‌دهد.
در بخش پایانی این برنامه نیز عملکرد حزب جمهوری خواه در آمریکا با روی کار آمدن ترامپ و اظهارات فرماندار کالیفرنیا در این زمینه مورد واکاوی قرار گرفته و پیرامون انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا و وضعیت نامزد‌های این دوره گفتگو خواهد شد.
«نشر خبر» با اجرای لمبیت آپیک، یکشنبه ۲ تیر ماه ساعت ۱۸:۰۰ به وقت تهران به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: