کد خبر: 3821715
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
گروه هنر ــ سید عباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استان‌ها گفت: با همت و بانی شدن شبکه‌های استانی در ماه رمضان، بیش از 256 میلیارد تومان کمک نقدی مردم نوع­دوست کشور در سراسر استان به حساب نهادهای متولی امور محرومان جامعه در سطح استان‌ها واریز شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، سید عباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استان‌ها با بیان این‌که شبکه‌های استانی یکی از ارکان اصلی ارتباط مردم با یکدیگر و حفظ و تقویت سنت‌های پسندیده انسانی و ارزش‌های اسلامی هستند، گفت: بر اساس مأموریت­‌های تعریف شده و برنامه‌­ریزی‌­های صورت گرفته، قبل از فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه‌های استانی با موضوع کمک به نیازمندان جامعه، اعم از ایتام، افراد کم ­بضاعت وارد فضای برنامه‌های رمضانی خود شدند.
وی افزود: پس از ماه رمضان، بر اساس ارزیابی‌­ها و جمع­ بندی‌­های انجام گرفته، عملکرد تحسین‌برانگیزی از مراکز استانی در بسیج مردمی برای کمک به همنوعان مشاهده شد. آمار‌ها نشان می­‌دهد که با همت و بانی شدن شبکه‌های استانی، بیش از ۲۵۶ میلیارد تومان کمک نقدی مردم نوع­‌دوست کشور در سراسر استان به حساب نهاد‌های متولی امور محرومان جامعه در سطح استان‌ها واریز شده است. به گفته فاطمی از این میزان مشارکت، بیش از ۱۳ میلیارد تومان به حساب «هلال احمر»، بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان به حساب «کمیته امداد حضرت امام (ره)» و حدود ۸۲ میلیارد تومان به حساب «ستاد دیه» استان‌ها واریز شده است. بدین ترتیب ۱۱۵۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با استفاده از همین کمک‌ها به آغوش خانواده بازگشتند و حجم عظیمی از محبت و عاطفه مردم مهربان ایران نثار هموطنان نیازمند شده است.
رئیس مرکز سیمای استان‌ها با بیان اینکه علاوه بر این کمک نقدی، ده‌ها میلیارد تومان کمک غیرنقدی نیز اهداء شده است، تصریح کرد: در قالب طرح اکرام و اطعام ایتام و نیازمندان، لوازم زندگی برای هموطنان سیل­ زده و سبد کالا و توزیع غذای گرم بین نیازمندان با همت مردم و همیاری رسانه­‌های استانی جمع ­آوری شده است.
وی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان بیش از ۴۸ هزار نفر از کودکان یتیم با برنامه­‌سازی هدفمند شبکه‌های استانی در قالب طرح محسنین دارای حامی شدند.
فاطمی در پایان تصریح کرد: مطابق بررسی­‌ها در زمینه جلب و جذب کمک‌های مردمی، بهترین عملکرد‌ها و سه رتبه اول به ترتیب متعلق به سیمای مراکز «فارس، خوزستان و زنجان» بوده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: