کد خبر: 3821998
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
گروه سلامت ــ معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر ممنوعیت حضور کادر درمان طی ساعات موظف در بخش خصوصی تأکید کرد.
ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصیبه گزارش ایکنا؛ به نقل از وبدا، قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی تأکید کرد.
در این ابلاغیه با اشاره به گزارش‌های دریافتی در رابطه با حضور پرسنل درمانی در ساعات موظف در بیمارستان‌های خصوصی و سایر مؤسسات پزشکی غیردولتی جهت انجام کار انتفاعی تحت هر عنوانی و نیز با اشاره به نظر دفتر حقوقی وزارت بهداشت، تأکید شده است: انجام کار انتفاعی، همزمان در ساعات اداری یا شیفت‌های موظف کادر درمان در بخش‌های خصوصی و سایر مؤسسات پزشکی غیردولتی ممنوع است و به استناد ماده ۸ قانون تعزیرات حکومتی در امور بهداشتی و درمانی، ترک مؤسسه و جرم محسوب می‌شود و باید علاوه بر طرح پرونده متخلف در کمیسیون ماده ۱۱ آن دانشگاه، موضوع به هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان دانشگاه احاله شود.
بر اساس این ابلاغیه، مدیران اجرایی بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی بر حسن اجرای این ابلاغیه نظارت کرده و پاسخگو خواهند بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: