کد خبر: 3822031
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
گروه ادب ــ مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره میراث مکتوب امام رضا (ع) در سال جاری تا نیمه تیرماه تمدید شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)، بر این اساس پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به تارنمای جایزه کتاب سال و پرکردن کاربرگ مربوطه، آثار خود را با شرایط و موضوعات درج شده به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
جشنواره میراث مکتوب رضوی با هدف شناسایی آثار برتر، شامل کتاب، پایان‌نامه و مقاله با موضوع امام رضا (ع) و سیره و فرهنگ رضوی توسط بنیاد امام رضا (ع) با همکاری مؤسسه خانه کتاب، دبیرخانه جایزه کتاب سال و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، برگزار می‌شود و اختتامیه آن آبان ماه سال جاری همزمان با هفته کتاب خواهد بود.
زمان تعیین شده برای شرکت در این جشنواره که از مجموعه برنامه‌های هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) همچنین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی که تا ۳۱ خردادماه اعلام شده بود تا ۱۵ تیرماه جاری تمدید شد.
آثار ارسالی به این جشنواره باید طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ منتشر شده باشند و فقط کتاب‌هایی داوری و ارزیابی می‌شوند که دارای برگه اعلام وصول باشند. همچنین، موضوع آثار ارسالی باید در سه حوزه تالیف، ترجمه و تصحیح به طور کامل درباره امام رضا (ع) باشند و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشد از چرخه داوری کنار می‌روند.
این جشنواره شامل سه بخش کتاب، مقاله و پایان نامه است که در بخش کتاب آثار در دو گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محور‌های معارف رضوی (سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان‌های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر (نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنر‌های تجسمی)، تاریخ و مردم شناسی بررسی می‌شوند. همچنین در بخش مقاله، مقاله‌هایی که در موضوعات یادشده طی سال‌های ۱۳۵۷تا۱۳۹۷ به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی  ـ پژوهشی، علمی ـ ترویجی و تخصصی منتشر شده باشند در این جشنواره می‌توانند شرکت کنند. همچنین، پایانه نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و۴ حوزوی که در موضوعات یاد شده تا پایان سال ۱۳۹۷ دفاع شده باشند، در این جشنواره می‌توانند شرکت کنند.
علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، دبیرخانه جایزه کتاب سال ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۶۶۹۶۶۱۳۸ و ۶۶۹۶۶۱۳۹ تماس حاصل کنند.
آیین پایانی نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی (ع) در آبان ماه سال ۱۳۹۸ همزمان با هفته کتاب در یزد؛ پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) توسط بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در سال جاری در رشته‌های گوناگون و به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: