کد خبر: 3822074
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
کانون خبرنگاران نبأ ــ بقاع متبرکه نیشابور میزبان گردشگرانی از کشور آلمان و شهر حله عراق و نیز زائرانی از کشورهای پاکستان، هندوستان و عراق شد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ بقاع متبرکه فضل بن‌شاذان و آستان مقدس امامزادگان محمد محروق و ابراهیم(ع) شهرستان نیشابور میزبان گردشگران و زائران خارجی از کشورهای آلمان، عراق، هندوستان و پاکستان شد.

بنابراین گزارش؛ گردشگران آلمانی که قصد دارند جاده ابریشم را با دوچرخه رکاب بزنند، از غرب وارد کشور ایران شدند.

این گردشگران آلمانی پس از گذر از شهرهای تبریز و تهران وارد شهرستان نیشابور شدند.

پدر و پسر آلمانی که هر دو مسیحی هستند؛ جهت استراحت و تجدید قوا به بقعه متبرکه امامزادگان محمد محروق و ابراهیم(ع) وارد شده و از سوی خادمان و مسئولان این بقعه متبرکه پذیرایی شدند.

این پدر و پسر گردشگر آلمانی بقعه متبرکه امامزادگان محمد محروق و ابراهیم(ع) نیشابور را به مقصد مشهد مقدس ترک کردند.

همچنین بقعه متبرکه فضل بن شاذان(ره) نیشابور میزبان زائرانی از کشورهای هندوستان، پاکستان و عراق شد.

۱۳ نفر زائر مرد و زن از کشور هندوستان، ۱۵ نفر زائر زن و مرد از ایالت پاراچنار کشور پاکستان به همراه چندین خانواده از شهر کربلای معلی کشور عراق مهمان بقعه متبرکه فضل بن شاذان(ره) شدند و ضمن زیارت از فضای این بقعه متبرکه بازدید کردند.

همزمان با این زائران نیز ۲ روزنامه‌نگار از شهر حله کشور عراق مهمان بقعه متبرکه فضل بن شاذان(ره) شدند.

لازم به ذکر است؛ امامزادگان محمد محروق و ابراهیم(ع) از نوادگان حضرت امام سجاد(ع) هستند که نام و نسب این بزرگواران بر لوحی مستور بر سر روضه ایشان به این ترتیب نگاشته شده است: «هذا قبر الامام محمد بن محمد بن زید بن علی بن الحسین بن علی بن ابی‌طالب(ع) و ابومحمد فضل بن شاذان بن خلیل ازْدی یا ابن شاذان نیشابوری محدث، متکلم و فقیه شیعی از اصحاب محمد بن علی(جواد)، علی بن محمد و حسن بن علی(عسکری) بود.

بقعه متبرکه امامزادگان محمد محروق و ابراهیم(ع) و فضل بن شاذان(ره) در سمت شرق نیشابور قرار دارد.

اعظم دوست‌حصار 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: