کد خبر: 3822108
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
محسنی بندپی:
گروه جامعه ــ استاندار تهران با بیان اینکه حجم کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران زیاد است و مشارکت فعالیت خیرین مدرسه‌ساز را می‌طلبد، گفت: این استان در حال حاضر نیازمند ۱۲ هزار کلاس درس جدید است که برای ساخت این مدارس به ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران، عصر امروز دوشنبه، سوم تیرماه، در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت با حضور سید‌جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام‌جمعه موقت تهران، رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، علی شهری، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران برگزار شد.

انوشیروان محسنی بندپی، در این مراسم با بیان اینکه استان تهران امروز بیش از هر زمانی با کمبود فضاهای آموزشی و درمانی مواجه است گفت: امروز به ازای هر یک هزار نفر در شهر تهران یک و شش دهم درصد تخت بیمارستانی داریم و میانگین کشوری هم این عدد است، اما در شهرستان‌های استان تهران به ازای هر یک هزار نفر شش دهم درصد تخت بیمارستانی داریم.

استاندار تهران ادامه داد: در جلسه اخیری که با شهرداران مناطق ۲۲گانه داشتیم، آنها مکلف شدند تا در هر منطقه ۲ قطعه زمین را برای احداث مدرسه واگذار کنند و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی نیز زمین‌هایی را برای احداث مدرسه در شهرستان‌ها شناسایی و واگذار کند.

وی با بیان اینکه دولت توجه ویژه‌ای به امر مدرسه‌سازی دارد، افزود: حجم کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران زیاد است و نیاز به فعالیت خیرین مدرسه‌ساز برای جبران این کمبود داریم. این استان در حال حاضر به ۱۲ هزار کلاس درس جدید نیاز دارد که برای ساخت این مدارس به ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

استاندار تهران آموزش و پرورش را منشأ تحولات کشور دانست و گفت: پایه ابتدایی مهمترین پایه آموزشی است، چراکه انسان در این مقطع تحصیلی به رشد و تکامل دست پیدا می‌کند و در این مقطع باید امکانات مناسب آموزشی وجود داشته باشد. آموزش و پرورش همواره منشأ تحول بوده و اگر تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور به آن توجه کنند، رشد علمی کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

محسنی بندپی با تأکید بر اینکه وظیفه حاکمیت ایجاد آموزش پایه و برقراری امنیت و بهداشت برای مردم است، اظهار کرد: سایر بخش‌ها هم باید به بخش خصوصی واگذار شود تا شاهد موفقیت این عرصه‌ها باشیم.

علی شهری، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در بخش دیگری از این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و یادی از مرحوم حافظی، گفت: حافظی بزرگمرد جامعه خیرین مدرسه‌ساز ایران اسلامی و از تبار شما خوبان خیر مدرسه‌ساز بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تهران امروز دارای 41 منطقه آموزشی و پرورشی است که بزرگترین حوزه آموزشی کشور را در دل خود جای داده است، افزود: در حال حاضر بیش از 5500 مدرسه دولتی با 56 هزار کلاس درس دولتی در استان تهران وجود دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه پایتخت امروز دارای کلاس‌های 40 نفره است که این تعداد از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: قطعا این تعداد در یک کلاس در تربیت تأثیر منفی می‌گذارد. امروز با وجود 23 هزار کلاس درس فرسوده، تمام فکر و ذهن بنده و همکارانم در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران به این امر مشغول شده است.

شهری با اشاره به اینکه منابع محدود دولتی در شرایط فعلی پاسخگوی نیازهای استان تهران نیست، گفت: مطابق سنوات گذشته که خیرین مدرسه‌ساز یار و یاور نوسازی مدارس هستند، اکنون نیز نیازمند یاری شما خیرین هستیم. بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران انجام شده است، خیرین مدرسه‌ساز محور برنامه‌های سال 1398 هستند و در تلاش هستیم تا بهترین شرایط و امکانات را برای حضور خیرین در مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران مهیا کنیم.

وی اظهار کرد: از جشنواره بیستم تا امروز، خیرین 71 پروژه آموزشی را در سطح استان تهران تقبل کرده و در حال ساخت، مشارکت و برنامه‌ریزی احداث فضای آموزشی هستند. افزایش تعهدات خیرین از جشنواره بیستم تاکنون بیش از 200 درصد بوده است و این موضوع در نوع خود بی‌نظیر و به واقع کم‌نظیر است و چنین مشارکتی در هیچ‌جا نمونه و مشابه ندارد.

به گزارش ایکنا، در بخشی از این مراسم تعدادی از مسئولان کشوری و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز کشور مورد تقدیر قرار گرفتند. این جشنواره با عنوان «افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز» برگزار شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: