کد خبر: 3822358
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
گروه سلامت ــ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه با استناد به پیشنهاد هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه، طی حکمی مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی را منصوب کرد.
سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شدبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ محمد شریعتمداری، وزیر کار و رئیس هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه با استناد به پیشنهاد هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه طی حکمی مصطفی سالاری را به سمت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی منصوب کرد.
هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه در راستای اجرای بند(ج) ماده واحده قانون اصلاح مدیریت ماده(۱۱۳) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۸ اساسنامه صندوق تأمین اجتماعی به اتفاق آراء «مصطفی سالاری» را به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد و در جلسه مورخ ۴ تیر ۹۸ که به ریاست «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی برگزار شد سالاری به سمت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی منصوب شد.
در حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی و با استناد به قانون اصلاح ماده (۱۱۳) قانون مدیریت و خدمات کشوری، بنا به پیشنهاد هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه و تأییدیه سازمان اداری و استخدامی کشور، به موجب این حکم به‌عنوان «مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی» منصوب می‌شوید.
اینک که در دهه چهارم از حیات پربار نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داریم به موازات شکوفایی و مسئولیت‌های روزافزون انقلاب اسلامی در دولت تدبیر و امید برآمده از آرای قاطع مردم شریف آگاه و متعهد ایران و هم‌چنین با عنایت به نقش بسیار مهم و مؤثر سازمان تأمین اجتماعی در رسیدن به اهداف مندرج در سیاست‌های کلی نظام و سند چشم‌انداز 20 ساله و کلیه اسناد قانونی منبعث از آن، لازم است سازمان نقش کارآمدتر و مؤثرتری را در این پیشرفت ایفا کرده و از منافع ملی و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی، بالأخص حقوق صاحبان اصلی سازمان یعنی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران صیانت نماید.
ازاین رو، توجه ویژه به سیاست‌ها و تدابیر دولت تدبیر و امید و هیات امنای محترم سازمان و این وزارتخانه از اولویت‌ها و وظایف جناب عالی است؛ لذا انتظار می‌رود با تلاش و بهره‌گیری از ظرفیت نیرو‌های جوان و مستعد و روش‌های عالمانه جهت نظارت و ارزیابی دقیق عملکرد حوزه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی آن سازمان، خصوصاً اطمینان از کفایت کنترل‌های داخلی، به روز رسانی حساب‌ها و انجام حسابرسی به موقع از فعالیت‌های مالی، حداکثر تا پایان سال جاری ضمن ارتقاء شفافیت و استقرار انضباط مالی و تشکیلاتی، بستری مناسب جهت افزایش بهره‌وری سازمان را فراهم آورید. امید است با اتکال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت، ولی عصر (ارواحنا فداه) با تلاش صادقانه و در جهت تحقق آرمان‌های رفیع امام راحل عظیم‌الشأن(ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) موفق و مؤید باشید.
مصطفی سالاری، سابقه استانداری‌های استان‌های بوشهر و گیلان در دولت تدبیر و امید را در کارنامه خود دارد. سالاری فارغ‌التحصیل دوره‌ دکترای مدیریت اجرایی از دانشگاه بوردوی فرانسه و دانش آموخته دوره دکترای حقوق عمومی از دانشگاه تهران می‌باشد، وی جوان‌ترین استاندار فعلی کشور است.
سالاری سوابق متعدد اجرایی در حوزه‌های مرتبط با توسعه اجتماعی، مناطق آزاد اقتصادی، بنگاه‌داری و ... دارد. وی دارای تجارب مؤثری در ارتباط با جوامع کارگری است و قائم مقامی سازمان پارس جنوبی و مدیریت پارس شمالی را در کارنامه خود دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: