کد خبر: 3822370
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
کانون خبرنگاران نبأ ــ مدیرکل تبلیغات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: ویژه اصحاب رسانه جشنواره‌ای را درنظر گرفته‌ایم تا با مشارکت حرم مطهر بانوی کرامت و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بتوانیم از افراد و مجموعه‌هایی که در راستای خدمت به حرم بانوی کرامت گام‌های متفاوتی را برداشته‌اند، تجلیل کنیم.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ مهدی کلانترزاده، مدیرکل تبلیغات و امور بین‌الملل شهرداری قم، ظهر امروز، چهارم تیرماه در نشست دبیران استانی ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور و مدیران ستادهای استانی جشنواره مردمی کرامت که در سالن دارالضیافه حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه جشنواره مردمی کرامت و دیگر برنامه‌هایی دهه کرامت هر ساله رونق بیشتری پیدا می‌کند، اظهار کرد: شهرداری قم با ۱۶ سازمان و هشت منطقه آماده است تا بتواند در راستای خدمت به کریمه اهل‌ بیت(ع)، برنامه‌های دهه کرامت را بیش از پیش رونق بخشد.
وی با اشاره به اینکه روابط‌ عمومی‌های مناطق شهرداری قم به‌عنوان خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌ بیت(ع) انتخاب شده‌اند، اضافه کرد: این افراد آماده هستند تا از ظرفیت‌های موجود در شهرداری برای اجرای برنامه‌های دهه کرامت استفاده کنند.
مدیرکل تبلیغات و امور بین‌الملل شهرداری قم با بیان اینکه افتتاحیه‌های پروژه‌های بزرگ و مهم شهر قم را به دهه کرامت اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: کارگاه هنری با حضور هنرمندان برگزار کردیم تا آثار جدیدی در اختیار مجموعه‌های مختلف در سطح کشور از جمله روابط عمومی‌های شهرداری‌های کشور قرار گیرد.
وی از برپایی نمایشگاهی به مناسبت دهه کرامت در حرم مطهر بانوی کرامت یاد کرد و گفت: ویژه اصحاب رسانه نیز جشنواره‌ای را درنظر گرفته‌ایم تا با مشارکت شهرداری، حرم مطهر بانوی کرامت و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بتوانیم از افرادی و مجموعه‌هایی که در راستای خدمت به حرم بانوی کرامت گام‌های متفاوتی را برداشته‌اند، تجلیل کنیم.
دهه کرامت؛ بهار همدلی کانون‌های مساجد و آستان بانوی کرامت
همچنین در این نشست سیدسعید سعادتی، معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور طی سخنانی اظهار کرد: ارادتمندان به اهل بیت(ع) در سراسر کشور حضور دارند و ظرفیت بزرگی را برای نشر معارف ناب اسلامی فراهم آورده‌اند.
وی اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور شبکه‌ای فعال دارد که با استفاده از آنها می‌توانیم کارهای ارزشمندی در راستای نشر معارف ناب اسلامی رقم بزنیم. ما می‌توانیم علاوه بر رسالت سازمانی خود، واسطه‌ای شویم تا مردم در سراسر کشور از دریای بیکران معارف حضرت فاطمه معصومه(س) بهره‌مند شوند.
معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: متأسفانه برخی نهادهای فرهنگی نسبت به این ظرفیت بزرگ بی‌توجه هستند اما آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در این راستا حضوری جدی دارد و امروز میان آستان مقدس و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور همکاری‌ها به بهترین صورت دنبال می‌شود و می‌توانیم بگوییم که دهه کرامت بهار همدلی میان کانون‌های مساجد و این آستان مقدس است.
وی به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان آستان مقدس کریمه اهل‌ بیت(ع) و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور اشاره کرد و گفت: در این تفاهم‌نامه که ۲۳ خردادماه منعقد شد، تعهداتی بر عهده ما و تعهداتی هم بر عهده آستان مقدس گذاشته شد که امیدواریم بتوانیم به این تعهدات به‌خوبی عمل کنیم.
سعادتی افزود: تشکیل دبیرخانه‌های جشنواره مردمی کرامت در استان‌های مختلف کشور، پذیرایی از کاروان کرامت در ۱۰ استان، همکاری در پویش مردمی «سهم من از بهشت»، استقبال از کاروان سفیران کریمه، پیگیری و مشخص کردن سهم هر کدام از ۳۴ نهاد عضو ستاد بزرگداشت دهه کرامت و نشر محتوای تولید شده از سوی آستان کریمه اهل‌ بیت(ع) از تعهدات ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در این تفاهم‌نامه است.
وی با بیان اینکه مشارکت مردم در برنامه‌های فرهنگی و دینی، بر عظمت کار می‌افزاید، ادامه داد: تلاش ما در برگزاری برنامه‌های دهه کرامت، مشارکت دادن مردم و مردمی برگزار شدن امور است تا در این عرصه نیز مانند واقعه پیاده‌روی اربعین، شاهد عظمت هرچه بیشتر آنها باشیم.
سعادتی یادآور شد: در شرایطی که آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) به ما اعتماد کرده است، باید با مدد گرفتن از حضرت معصومه(س)، وظایف خود را در نشر آموزه‌های ناب اسلامی به شیوه مطلوب انجام دهیم.
جلال بيطرفان
انتهای پيام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: