کد خبر: 3822380
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
با حضور طلاب و فضلای غیرایرانی؛
گروه حوزه‌های علمیه - کارگاه تخصصی «شیوه استخراج مقاله علمی- پژوهشی از پایان‌نامه» به همت مجتمع آموزش عالی علوم انسانی پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی برگزار شد.

به گزارش ایکنا، در این کارگاه تخصصی که صبح امروز، چهارم تیرماه که با حضور و ارائه سیدمهدی طاهری، معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی دنبال شد، طلاب و پژوهشگران غیر ایرانی سوالات تخصصی خود را مطرح کردند.
وی به بیان مزایای استخراج مقالات علمی از پایان‌نامه‌ها برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری پرداخت و افزود: یکی از تصورات اشتباه رایج درباره این شیوه از تولید مقاله علمی- پژوهشی را کپی‌برداری از پایان‌نامه برای تولید مقاله عنوان کرد.
وی ادامه داد: در شیوه استخراج مقاله علمی- پژوهشی از پایان‌نامه، هر چند منابع و محتوای مقاله برگرفته از پایان‌نامه است، ولی این پژوهش با رعایت برخی استانداردها و نکات، بسیار مفید و سودمند خواهد بود.
عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی، طرح و ارائه یافته‌های پایان‌نامه‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی را یکی از نتایج این شیوه برشمرد و گفت: این مقالات می‌توانند در فصل‌نامه بین‌المللی ISI، فصل‌نامه ISCدر حوزه جهان اسلام یا مجلات علمی، پژوهشی و ترویجی در کشور، به جوامع علمی ارائه شوند.
وی با اشاره به امکان شرکت در همایش‌ها و حضور در کرسی‌های نظریه‌پردازی، ترویجی و نقد صاحبان این مقالات، خاطرنشان کرد: اگر پایان‌نامه دارای محتوای جذاب و نوآورانه باشد، مقالات برگرفته از آن قابلیت ارائه در کرسی‌های نظریه‌پردازی را خواهد داشت و اگر محتوای پایان‌نامه گردآوری باشد، مقالات آن در کرسی‌های ترویجی و اگر نقد باشد، مقالات آن در کرسی نقد مطرح می‌گردد. ارائه مقالات در کرسی‌ها، موجب دریافت امتیاز دوچندان علمی برای پژوهشگر می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: