کد خبر: 3822414
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
به ریاست روحانی انجام شد؛
گروه سیاسی ــ کلیات سند حجاب و عفاف در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، که عصر سه‌شنبه به ریاست حجت‎الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت.

به گزارش  ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه و سایر اعضا تشکیل و در آن کلیات سند حجاب و عفاف مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت.

سند حجاب و عفاف که کلیات آن در 5 فصل به تصویب اعضا رسید، یک سند جامع و همه‌جانبه نگر بوده و قرار است اعضا در شور دوم که ورود به جزئیات است، اصول، ارزشها، راهبردها و تقسیم و نگاشت نهادی که بین 34 نهاد کشور صورت گرفته و همچنین مسیرها و نقشه راهی را که منجر به تحقق و اجرای اصول راهبردی این سند خواهد شد، مورد توجه قرار دهند.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه پس از بحث پیرامون شناخت معرفتی‌ و علت یابی موضوع حجاب و وضعیت آن در جامعه امروز ایران، تأکید داشتند که در این موضوع مهم ضمن اینکه نظام و حکومت اسلامی مسئولیت دارد؛ مردم و جامعه مدنی نیز نسبت به صیانت از ارزش های فرهنگی و حجاب و عفاف در جامعه دارای مسئولیت هستند.

ادامه این بحث و جزئیات آن در جلسات بعدی شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: