کد خبر: 3822425
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
محمدباقر خرمشاد عنوان کرد:
گروه بین‌الملل ــ دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به مبارزه «بن زاید» و «بن سلمان» با اسلام سیاسی گفت: عربستان و امارات درصدد سکولاریزه کردن منطقه هستند.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ محمدباقر خرمشاد، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی، عصر امروز(چهارم تیرماه) با بیان این مطلب در نشست «فلسطین و طرح آمریکایی معامله قرن» در تهران گفت: عربستان سعودی و امارات به‌عنوان دو نماینده خودخوانده جهان عرب و اسلام درصدد فروش سرزمین فلسطین هستند و خریداران این معامله شوم نیز آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

وی افزود: کالایی که در این معامله قرار است به فروش برسد، سرزمین فلسطین است که متأسفانه پول این کالا نیز از بیت‌المال عرب‌ها تهیه شده است که این بسیار جای تأسف است.

خرمشاد گفت: اگر فلسطینی‌ها بر مخالفت خود اصرار داشته باشند، عربستان و اماراتی کاری از پیش نخواهند ببرد، این در حالی است که دلارهای نفتی سبب شده که این دو کشور عربی پا را از گلیم خود درازتر کرده و دخالت‌های زیادی در امور کشورهای منطقه دارند.

وی در ادامه مأموریت «بن زاید» امارات و «بن سلمان» عربستان را مبارزه با اسلام سیاسی دانست و گفت: این دو کشور عربی درصدد سوق دادن منطقه به سوری سکولاریسم هستند.

یادآوری می‌شود، نشست «فلسطین و طرح آمریکایی معامله قرن» عصر امروز(چهارم تیرماه) با حضور حمیدرضا دهقانی پوده، دستیار وزیر امورخارجه و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت خارجه ایران، صلاح الزواوی، سفیر فلسطین در تهران، محمدباقر خرمشاد، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی، ناصر ابوشریف،  نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، خالد القدمی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در تهران و جمعی از سفرا، دیپلمات‌ها و اصحابه رسانه در ساختمان شورای راهبردی وزارت خارجه در تهران برگزار شد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: