کد خبر: 3822566
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
گروه حوزه علمیه ــ آیین معرفی کتاب «پیشوای صادق»، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای درباره سیره فرهنگی سیاسی امام صادق‌(ع) در دفتر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از انتشارات انقلاب اسلامی آیین معرّفی کتاب «پیشوای صادق» در دفتر مؤسسه‌‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار می‌شود. این کتاب، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای درباره سیره‌‌ فرهنگی سیاسی امام صادق‌(علیه‌السّلام) است که در 17 شماره‌ی روزنامه‌‌ جمهوری اسلامی در خرداد سال 1358 منتشر شده است.

در دیدگاه رهبر معظّم انقلاب، سیره‌ی امامان معصوم (علیهم‌السّلام) به انسانی 250ساله تشبیه می‌شود که براساس شرایط زمانی، بهترین شیوه را برای رسیدن به اهداف والای اسلام، انتخاب کرده‌اند؛ گاهی با جهاد، گاهی با آتش‌بس، گاهی با مبارزات سرّی، گاهی با کار فرهنگی و تبیینی به انجام وظیفه پرداخته‌اند. در این میان، امام صادق (علیه‌السّلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل بیت (علیهم‌السّلام) داشته‌اند. آنچه در دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به سیره‌ی سیاسی آن حضرت، مشاهده می‌شود تلاش حضرت برای تأسیس حکومت مطلوب ائمّه (علیهم‌السّلام) است.

در این کتاب، با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان 250ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السّلام) اشاره شده است.

یادآور می‌شود، معرفی این کتاب، پنجشنبه، 6 تیرماه جاری از ساعت 10:30 تا 12:30 در دفتر مؤسّسه‌‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در شهر مقدّس قم به نشانی خیابان شهدا، کوچه 28 (بیگدلی)، شماره‌‌ 120 برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: