کد خبر: 3822610
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
گروه بین‌الملل ــ جمعی از مسلمانان فعال در عرصه قرآنی و مذهبی انگلیس که در ایران حضور یافته‌اند، از دبیرخانه کنگره بین‌المللی مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری در قم بازدید کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری؛ این بازدید دیروز، چهارم تیرماه (25 ژوئن)، انجام شد و حجت‌الاسلام محمدرضا خوشخو، معاون بین‌الملل دبیرخانه، در آن ضمن خیرمقدم به میهمانان، فعالیت‌های این نهاد فرهنگی را تبیین کرد.

پس از معرفی هیئت بازدید‌کننده از سوی حجت‌الاسلام جعفرعلی نجم، امام جمعه لندن، هر یک از میهمانان درباره اسلام، شیعه و موج اسلام‌گرایی در اروپا و انگلیس، مسئله افراط و تکفیر و مشکلات مسلمانان و جهان اسلام سخنرانی کردند.

در این مراسم محمد اشفاق عالم قادری، از مسئولان منهاج القرآن منچستر، با ابراز خرسندی از فعالیت‌های دبیرخانه، از زحمات و تلاش‌های آیت‌الله مکارم شیرازی (از علما و مراجع تقلید ایرانی) تشکر کرد.

محمد سعید الرشید البغدادی، از دیگر مسئولان منهاج‌القرآن منچستر، نیز از فعالیت‌های تقریبی و ضد افراط و تکفیر در ایران قدردانی کرد و همکاری میان جوامع اسلامی را به عنوان یک امت واحد برای مقابله با جریان‌های افراطی و تکفیری ضروری دانست.

همچنین محمد نعمان الازهری، مدیر منهاج‌القرآن منچستر و محقق و پژوهشگر دینی، وهابیت را سرچشمه مشکلات موجود در کشورهای اسلامی دانست و ریشه جریان‌های تکفیری و آل‌ سعود را حامی اصلی وهابیت و جریان‌های تکفیری برشمرد.

در ادامه عثمان الازهری، حسن نظامی، محمد مسعود الرحمان مجددی، سیداحمد حسین ترمذی، محمدخان، جنید علم قادری و دیگر اعضای هیئت انگلیسی حاضر سخنانی را درباره افراط و تکفیر در اسلام و اروپا بیان کردند.

در پایان این دیدار نماز جماعت ظهر با حضور میهمانان اهل سنت در مسجد حوزه علمیه امام کاظم(ع) در قم، که مقر دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان‌های تکفیری است، اقامه شد.

فعالان قرآنی انگلیس در ایران/ بازدید از دبیرخانه مقابله با جریان‌های تکفیری

فعالان قرآنی انگلیس در ایران/ بازدید از دبیرخانه مقابله با جریان‌های تکفیری

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: