کد خبر: 3822717
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
سردار شاهچراغی:
کانون خبرنگاران نبأ ــ فرمانده سپاه استان قم با اشاره به اینکه بازسازی و ترمیم 500 منزل در مناطق سیل‌زده لرستان بر عهده استان قم گذاشته شده است، گفت: ساخت 235 واحد و تعمیر 265 واحد دیگر که به خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد اختصاص دارد در دستور کار قرار گرفته است.

قمی‌ها 500 مسکن سیل‌زده را بازسازی می‌کنند

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛  سردار محمدتقی شاهچراغی ظهر امروز، 5 تیر در نشست ساماندهی کمک‌های استان قم به مناطق سیل‌زده که با حضور آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت استان در لرستان، هشت استان در خوزستان، پنج استان در گلستان و برخی دیگر از استان‌ها همانند فارس و خراسان جنوبی در محدوده جغرافیایی خود مشغول کمک به سیل‌زدگان هستند.
وی با اشاره به اینکه بازسازی و ترمیم ۵۰۰ منزل در مناطق سیل‌زده لرستان بر عهده استان قم گذاشته شده است، گفت: ساخت ۲۳۵ واحد و تعمیر ۲۶۵ واحد دیگر که به خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد اختصاص دارد در دستور کار قرار گرفته است.
فرمانده سپاه استان قم با تاکید بر اینکه تایید شرایط منازل، پیگیری تسهیلات و نظارت بر ساخت بر عهده بنیاد مسکن است، تصریح کرد: دولت پول را به حساب فرد واریز می‌کند اما فرد اجازه برداشت این مبلغ را نخواهد داشت و با هر مرحله پیشرفت در کار بخشی از پول به سپاه به‌عنوان نیروی پیمانکار داده می‌شود.
وی ادامه داد: دولت ۴۰ میلیون تسهیلات و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در مناطق روستایی برای بازسازی منازل درنظر گرفته و کمیته امداد و بهزیستی نیز۱۰میلیون تومان تعهد کمک بلاعوض خود را پیش‌بینی کرده است اما با توجه به شرایط قیمت، بعد مسافت، حمل و نقل و افزایش کاذب و غیر متعارف قیمت‌ها با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که امیدواریم این مشکلات را رفع کنیم.

جلال بيطرفان

انتهاي پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: