کد خبر: 3823368
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
گروه جامعه ــ مدیرکل دفتر بودجه و فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: تاکنون چهار هزار روادید الکترونیک برای زائران کشورمان صادر شده و این مهم با سرعت در حال انجام است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت؛ محمدتقی قادری، مدیرکل دفتر بودجه و فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت درباره نحوه صدور روادید الکترونیکی و خدمات انجام شده برای زائران حج تمتع، اظهار کرد: از سال ۹۶ عربستان سعودی روادید حجاج حج تمتع را به صورت الکترونیکی صادر می‌کند و دیگر نیازی به ارسال گذرنامه به سفارتخانه‌های عربستان در کشورها نیست.

وی افزود: عربستان از سال ۹۶ سامانه‌ای به نام سامانه «مسار» را ایجاد کرده است که خدمات ذکر شده برای همه حجاج در این سامانه انجام می‌پذیرد.

مدیرکل دفتر بودجه و تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برای اخذ روادید حج تمتع باید اطلاعات مسکن مدینه و مکه و نحوه تغذیه آنها در این سامانه ثبت الکترونیکی صورت گیرد.

قادری افزود: سازمان حج و زیارت نیز با هماهنگی‌های قبلی و پس از تنظیم قرارداد اسکان و تغذیه برای حجاج، اطلاعات آنها را در این سامانه درج می‌کند؛ پس از بررسی‌های لازم در عربستان روادید حجاج صادر و از طریق سامانه مذکور چاپ و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه روند صدور روادید الکترونیکی در سال جاری نیز به سرعت در حال انجام است، گفت: اولین روادید کاروان‌های اعزامی حج تمتع ۹۸ که از تاریخ ۱۷ تیرماه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند صادر شده است و روادید‌ سایر زائران نیز در روزهای آتی صادر می‌شود.

قادری بیان کرد: تاکنون چهار هزار روادید به صورت الکترونیکی صادر شده و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی نیز شاهد صدور روادید با سرعت بیشتری باشیم.

وی افزود: با مدیریت خوب و شایسته‌ای که در ارسال اطلاعات ذکر شده در سامانه مسار الکترونیکی وجود دارد جای هیچ نگرانی در اخذ روادید برای زائران کشورمان وجود ندارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: