کد خبر: 3824743
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
آزمایش‌های جدید نشان داد؛
گروه بین‌الملل ـ آزمایش‌های تازه از شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه، نشان می‌دهد که میزان مواد سمی در خون وی بالاتر از مقداری است که برآورد شده بود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن؛ آزمایش‌های جدید از شیخ زکزاکی نشان داده است که میزان آلودگی خون وی به مواد سمی بسیار بیشتر از برآوردهایی است که چند روز قبل اعلام شد.
 
اکنون پزشکان می‌گویند میزان سرب در خون شیخ زکزاکی 25 درصد بیشتر از آزمایش قبلی و 45 برابر حد مجاز است. همچنین پزشکان در نمونه‌های گرفته‌شده از وی دریافتند که میزان کادمیم موجود در بدن وی به حد نگران‌کننده‌ای رسیده است. مسمومیت با این فلز، به شش‌، دستگاه گوارش، استخوان‌ها و کلیه‌ها آسیب می‌زند؛ گفته می‌شود این آلودگی ناشی از باقی ماندن گلوله در بدن وی است.
 
این یافته‌های جدید حاصل بررسی دقیق‌تر نتایج آزمایش‌هایی است که یک تیم پزشکی توانستند سه ماه قبل در نیجریه از شیخ زکزاکی و همسرش بگیرند.

همچنین آزمایش‌های دیگری که دکتر «سهیل حسن» از مرکز پزشکی چلسی انجام داد نشان می‌دهد شیخ زکزاکی به اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) دچار است که درمان آن نیازمند خارج‌ شدن فوری وی اززندان است.

شیخ زکزاکی پس از آنکه درحمله نیروهای دولت نیجریه در سال 2015، چهار گلوله به بدن وی اصابت کرد، بینایی یک چشم خود را از دست داد و یکی از دست‌های وی نیز از کار افتاده است.
 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: