کد خبر: 3826179
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مصوبات دومین مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت لرستان اعلام شد.

به گزارش ایکنا؛ دومین مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی لرستان پس از ادغام و بیستمین مجمع عمومی این اتحادیه از زمان تأسیس امروز، 19 تیرماه با حضور 60 نفر از مدیران مؤسسات قرآنی استان در مجتمع نور قم برگزار شد.
این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام ولی‌الله لونی الیگودرزی از علمای استان لرستان و عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه و حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی قم همراه بود، از ساعت 8:30 با تلاوت محمدحسین پاپی، قاری نوجوان استان و با چند دستور کار آغاز شد.
در ابتدا گزارش 20 بندی هیئت بازرسی نسبت به نقاط قوت و ضعف اتحادیه در سال 97 توسط حجت‌الاسلام بوالحسنی، رئیس هیئت بازرسی بیان شد و سپس وی استعفای خود را به اطلاع اعضای مجمع رساند، اما مجمع با استعفای وی موافقت نکرد. سپس انتخابات اعضای هئیت رئیسه انجام شد که بر این اساس و با اکثریت آراء، روح‌الله بلواسی به عنوان رئیس، فاطمه زهرا کاظمی مقدم به عنوان منشی و فرزانه جابر انصاری و مژده سپه‌وند به عنوان ناظر هیئت رئیسه انتخاب شدند.
سپس گزارش تراز مالی سال گذشته از سوی حجت‌الاسلام مهدی امیدیان، مدیرعامل اتحادیه ارائه شد. در ادامه بحث راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه در دستور کار قرار گرفت که مقرر شد هیئت مدیره فرآیند عضوگیری صندوق را در پیش گیرد و هر مؤسسه ماهانه 50 هزار تومان به عنوان سهم در صندوق سرمایه‌گذاری کند. همچنین ساز و کار جدیدی در زمینه اخذ حق عضویت مؤسسات برنامه‌ریزی شد. بر این اساس، معین شد هر مؤسسه هر شش ماه، 30 هزار تومان به عنوان حق عضویت به اتحادیه پرداخت کند و در صورت ممانعت، هیئت مدیره می‌تواند نسبت به محروم کردن آن از خدمات تصمیم‌گیری کند.
مطالبه بعدی مجموعه مؤسسات قرآنی نسبت به بیمه فعالان قرآنی بود که خواستار پیگیری وضعیت آن شدند تا سایر اعضا نیز از آن بهره‌مند شوند و وضعیت بیمه فعالان قرآنی را پیگیری کنند.
مشارکت همه مجموعه مؤسسات در راستای ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی استان و تصمیم‌گیری مجمع در زمینه به تعویق افتادن زمان تجمع در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تا پایان مهلت خواسته شده و سپس رساندن فریاد بداخلاقی‌های دستگاه‌های حاکمیتی و وعده‌های محقق نشده در زمینه ادغام به گوش مسئولان با وجود پیگیری مجدانه بحث ادغام اتحادیه‌های کشوری طی این ایام، از دیگر تصمیمات این مجمع یک روزه بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: