کد خبر: 3826323
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
گروه مسابقات ــ مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم صبح امروز، ۲۰ تیرماه، به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایکنا؛ مرحله استانی آزمون بخش معارفی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از ساعت ۹ صبح امروز به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد و تا قبل از ظهر پایان یافت.

برگزاری آزمون بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن / رقابت ۹ هزار نفر در مرحله استانی
در این مرحله از آزمون مجموعاً ۹۰۰۰ نفر که برگزیده مرحله مقدماتی بوده‌اند، حضور داشته و در رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ و‌ معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و تفسیر اهل سنت به سؤالات گزینه‌ای و تشریحی پاسخ دادند.

در این مرحله از آزمون هر رشته ۴۰ سوال گزینه‌ای و پنج سوال تشریحی طرح شده بود که مجموعاً دارای ۱۰۰ امتیاز است. سؤالات تشریحی در این آزمون صرفاً در صورت تساوی امتیاز دو شرکت‌کننده لحاظ خواهد شد. با توجه به تصحیح آزمون در استان‌های محل برگزاری، پیش‌بینی می‌شود نتایج آن به فاصله یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام شود.

برگزاری آزمون بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن / رقابت ۹ هزار نفر در مرحله استانی
از جمله ویژگی‌های این دوره از آزمون اختصاص رشته تفسیر اهل سنت است. این آمون در یک مرحله و ویژه استان‌های سنی‌نشین کشور برگزار می‌شود. آزمون این رشته در استان‌هایی همچون گلستان، کردستان، سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در استان تهران نیز این آزمون همزمان با سراسر کشور از ساعت ۹ صبح در آستان مقدس امامزاده سیدجعفر(ع) و‌ حمیده خاتون(س) در منطقه باغ فیض تهران برگزار شد. در این آزمون بیش از یکصد نفر در رشته‌های مختلف حضور داشتند.

برگزاری آزمون بخش معارفی مسابقات سراسری قرآن / رقابت ۹ هزار نفر در مرحله استانی
یادآور می‌شود، مرحله شهرستانی این آزمون اسفندماه سال گذشته و هم‌زمان با آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار شد.

گزارش تصویری این آزمون در استان تهران را اینجا ببینید!

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: