کد خبر: 3828688
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
گروه سلامت ــ مسئول سلامت پزشکان مجموعه‌های بیمارستان مکه مکرمه از آمادگی مطب‌ها و درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه مکرمه خبر داد.
آمادگی کادر درمانی در مطب‌ها و درمانگاه‌ها قبل از ورود زائران به مکهبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر سیدمحمد طبا‌طبایی، مسئول سلامت پزشکان مجموعه‌های بیمارستان مکه مکرمه، با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار با برنامه‌ریزی مقرر شد قبل از ورود زائر به مکه، مطب‌ها راه‌اندازی شود، گفت: فعالیت مطب‌ها هشت و ۱۶ ساعته بوه و در مجموعه‌های بزرگ شبانه‌روزی به زائران خدمت می‌دهند.
 
وی با بیان اینکه با توجه به حضور زائران در شهر مکه، مناطق استقرار و تعداد مطب‌ها افزایش یافته و شبانه‌روزی توسط پزشک اداره می‌شود، اظهار کرد: تلاش شده است در بیشتر مطب‌ها یک شیفت به پزشک خانم اختصاص بدهیم تا زائران خانم راحت‌تر به پزشک مراجعه کنند.

مسئول سلامت پزشکان مجموعه‌های بیمارستان مکه مکرمه گفت: علاوه بر مطب‌ها، شهر مکه را به پنج منطقه تقسیم و در هر منطقه یک درمانگاه راه‌اندازی شده است. در این درمانگاه‌ها علاوه برحضور ۲۴ ساعته پزشک عمومی، پزشک متخصص داخلی، متخصص طب اورژانس و پزشک متخصص زنان با سه کادر پرستاری خدمات درمانی را به زائران ارائه می‌کند.

وی به حضور پزشکان مجرب و متعهد در حج امسال اشاره و اظهار کرد: حدود ۳۱۰ پزشک عمومی و متخصص، ۲۰ پرستار، ۱۰ تکنسین فوریت‌های پزشکی و ۱۰ تکنسین دارویی در ۸۰ مجموعه مطب در هتل‌ها و پنج درمانگاه المیدان، الموزن، الدانه، البرج الصقریه و راحه بکه که زائران ایرانی مستقرهستند، فعالیت می‌کنند.

طباطبایی افزود: در درمانگاه‌های پنجگانه دو تکنسین فوریت‌های پزشکی با یک دستگاه آمبولانس مجهز برای نقل و انتقال بیماران وجود دارد و در صورت اعزام به بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه، امکاناتی، چون سیستم خط تلفن همراه در اختیار تکنسین‌ها قرار دارد تا با بیمارستان یا پزشک متخصص طب اورژانس برای راهنمایی در حین انتقال بیمار به بیمارستان ارتباط داشته باشند.

وی به تیم کارشناسان بهداشتی بیمارستان مرکز پزشکی اشاره کرد و گفت: ناظران بهداشتی در بیمارستان وظیفه کنترل و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع غذا، آشپزخانه مرکزی، انبار‌های نگهداری مواد غذایی در مجموعه هتل‌ها، محل توزیع غذا در رستوران هتل‌ها را بر عهده دارند.

مسئول سلامت پزشکان مجموعه‌های بیمارستان مکه مکرمه گفت: تیم کارشناسان بهداشتی مجرب همچنین مراقب سلامت آب و مواد غذایی زائران در مجموعه هتل‌ها و فعالان تهیه و توزیع مواد غذایی زائران هستند و البته معاینات و آزمایش‌های سلامت این افراد در ایران کنترل و مجوز حضور در تامین زنجیره غذایی صادر شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: