کد خبر: 3830404
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
گروه بین‌الملل ـ وزارت کشور عربستان به ورود بدون مجوز شهروندان و ملیت‌های مقیم این کشور به مکه برای انجام مناسک حج هشدار داد.

به‌ گزارش ایکنا به‌ نقل از خبرگزاری «آناتولی»؛ وزارت کشور عربستان تأکید کرد: شهروندان و ملیت‌های مقیم کشور که  قصد انجام مناسک حج را دارند، باید مجوز ورود به مکه را داشته باشند، در غیر این صورت مجازات خواهند شد.
 
این وزارتخانه افزود: این دستورالعمل به منظور حفظ امنیت و سلامت حجاج بیت‌الله الحرام و سهولت در انجام مناسک و شعائر حج اتخاذ شده‌ است.
 
همچنین وزارت کشور عربستان به مالکان و رانندگان خودروهای انتقال حجاج نیز هشدار داد که در صورت نداشتن مجوز ورود به مکه، 5 نوع مجازات در انتظار آنهاست که شامل 15 روز زندان برای مرتبه نخست، 2 ماه زندان برای مرتبه دوم، 6 ماه زندان برای مرتبه سوم، جریمه مالی و مصادره اتومبیل است و در صورتی که راننده از خارجی‌های مقیم عربستان باشد از کشور اخراج خواهد شد.
 
خبرگزاری رسمی عربستان «واس» نیز در آخرین آمار خود که دیروز، 5 مردادماه، منتشر شد، از ورود 926 هزار و 726 زائر زن و مرد به عربستان برای انجام مناسک حج تا پایان روز جمعه، چهارم مرداد خبر داد.
 
یادآور می‌شود موسم حج امسال از اول ماه آگوست 2019 (10 مرداد 98) آغاز خواهد شد و براساس آمارهای رسمی، در مراسم حج سال گذشته 2 میلیون و 371 هزار و 675 نفر به عربستان سفر کردند و مناسک حج را به‌ جا آوردند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: