کد خبر: 3830978
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
گروه سیاسی ــ سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از سکوت جامعه بین‌المللی نسبت به جنایات جنگی متجاوزین در یمن، افزود: آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی با فروش سلاح به متجاوزین در این گونه جنایات شریک بوده و باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

انتقاد موسوی از سکومت جامعه بین‌المللی نسبت به جنایات جنگی در یمن

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، حمله جنایتکارانه نیرو‌های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را به بازاری در استان صعده، که منجر به شهادت و مجروح شدن ده‌ها نفر غیرنظامی شد، به شدت محکوم و ضمن اعلام انزجار شدید از این‌گونه اقدامات وحشیانه و غیرانسانی، با مردم یمن بویژه خانواده قربانیان این حادثه، ابراز همدردی کرد.

موسوی اضافه کرد: نیروهای نظامی مهاجم به یمن با گذشت بیش از چهارسال از آغاز جنگ ویران‌گر، دستاوردی جز نابودی یمن نداشته‌اند و می‌خواهند شکست‌های سیاسی و میدانی را با كشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان جبران کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از سکوت جامعه بین‌المللی نسبت به جنایات جنگی متجاوزین در یمن، افزود: آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی با فروش سلاح به متجاوزین در این گونه جنایات شریک بوده و باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: