کد خبر: 3833096
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
گروه بین‌الملل ــ «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای نسبت به اتفاقات ورزشگاه کربلا در مراسم افتتاحیه جام قهرمانی غرب آسیا واکنش نشان داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، مقتدی صدر در بیانیه خود ضمن تأکید بر این‌که وی از طرفداران ورزش فوتبال نیست و آن را ضایع کردن وقت، مال و سلامتی می‌داند، گفت: وضعیت فوتبال در عراق روندی رو به افول طی می‌کند و آلوده به سیاست شده و همه بخش‌های آن، از جمله بازیکن و مربی و حامی مالی و غیره، از رمق افتاده‌اند که این مسئله به خاطر کوتاهی مسئولان و دولت است و ربطی به بازیکنان ندارد.
 
مقتدی صدر با بیان این که آرزو دارد که در عراق همایش‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی و پزشکی برگزار شود، گفت: میزبانی این‌گونه مراسم‌ها نباید در دست افراد فاسد بیفتند و یا قربانی درگیری‌های گروه‌های فکری افراطی شود.
 
وی تأکید کرد: اعتدال و میانه‌روی این است که ورزش فوتبال نه تحت سیطره مقدس‌مآبی و نه بهانه‌ای برای انحلال و انحراف قرار گیرد.
 
صدر در ادمه بیانیه خود نوشت: می‌توان مراسم افتتاحیه را در عین میانه‌روی به گونه‌ای برگزار کرد که نه به اصول و سنت‌های عراق خدشه وارد کند و نه این‌که آزادی‌های جوانان را که به دنبال تفریحی قابل قبول هستند، سرکوب شود.
 
مقتدی صدر تأکید کرد: محکوم کردن و واکنش افراطی و شدید در چنین مسائلی زشت و ناپسند است و باعث می‌شود که جوانان به جای فوتبال به کارهای حرام روی آورند.

وی با تأکید بر این‌که می‌توان چنین مراسمی را به دور از حرمت‌شکنی ها انجام داد، خطاب به آزادی‌طلبان گفت: زنان را طعمه هوای نفس و شهوت خود قرار ندهید و ورزشگاه را به یک باشگاه شبانه تبدیل نکنید.
 
صدر در پایان برای تیم ملی عراق و همه باشگا‌ه‌های ورزشی پیشرفت و شکوفایی آروز کرد و این که با کنار گذاشتن سیاست، تنها به آنچه برای پیشرفت‌شان لازم است عمل کنند و موجب اعتلای نام عراق در جهان باشند.
 
در مراسم افتتاحیه مسابقات فوتبال غرب آسیا در کربلا که سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد، بانوان بی‌حجاب به اجرای مراسم از جمله رقص پرداختند که این موضوع با واکنش‌های بسیاری مواجه شد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: