کد خبر: 3833276
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
گروه بین‌الملل ــ‌ مسئولان حج برای کمک به حجاج طی ایام حج، 2 اپلیکیشن مخصوص تلفن‌های هوشمند با 9 زبان مختلف را راه‌اندازی کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از عرب‌نیوز؛ اپلیکیشن «مناسکنا» که به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اردو و 6 زبان دیگر ارائه شده، در زمینه پیدا کردن مراکز خدماتی، مکان‌های مقدس، مبادلات ارزی، رستوران‌ها و اقامتگاه‌ها به حجاج کمک می‌کند.

این اپلیکیشن که از سوی وزارت حج و عمره با همکاری کمیسیون گردشگری و میراث ملی عربستان طراحی شده است، مختصات دقیق جغرافیایی اماکن مختلف مکه، مدینه و سایر شهرها را حتی بدون اتصال به اینترنت نشان می‌دهد.

اماکن مقدس منا، عرفات، مزدلفه و همچنین رستوران‌ها و سرویس‌های بهداشتی در این اپلیکیشن که تاکنون بیش از هزار بار دانلود شده مورد توجه قرار گرفته‌اند.

در این اپلیکیشن همچنین دعاهای مختلف مراسم حج و راهنمایی‌های لازم در مورد شعائر مراسم حج وجود دارد.

همچنین اپلیکیشن «سعودی‌پست» نیز نقشه‌هایی دارد که مسیر اماکن مقدسه مکه و مدینه را نشان می‌دهد و زائران می‌توانند با وارد کردن آدرس، خدمات، شماره اردوها یا نام شرکت‌های حج با 16 زبان اطلاعات را جستجو کنند.

این اپلیکیشن همچنین می‌تواند مسیرهای نزدیک‌تری را بین مراکز شلوغ پیدا کند و اطلاعات دیگری همچون جهت کعبه، پیش‌بینی هوا و زمان نماز را در اختیار حجاج قرار دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: