کد خبر: 3833793
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه جامعه ــ‌ مراسم برائت از مشرکان در صحرای عرفات در حالی صبح امروز شنبه، 9 ذی‌الحجه، در صحرای عرفات برگزار شد که هزاران حاجی با استقبالی پرشور، ساعتی پیش از آغاز مراسم، در خیمه بزرگ ایران گرد هم آمدند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات در حالی صبح امروز شنبه، 9 ذی‌الحجه، در صحرای عرفات برگزار شد که هزاران حاجی با استقبالی پرشور، ساعتی پیش از آغاز مراسم، در خیمه بزرگ ایران گرد هم آمدند.

بسیاری از شرکت‌کنندگان، حجاج ایرانی هستند که به صورت کاروانی حاضر شدند اما شماری از حجاج دیگر کشورها نیز در جمع آنان حضور یافته تا برائت خود را از مشرکین اعلام کنند.

در این جمع پرشور، پیش از آنکه مراسم آغاز شود، یکی از زائران وقتی شور و هیجان جمعیت را دید، برخاست و شعری بلند را با این مصرع آغاز کرد که «ما حدیث عشق از بر کرده‌ایم» و وقتی به بیتی با این مضمون رسید که «با سیدعلی خامنه‌ای در حج بیعت کرده‌ایم»، جمعیت یک‌صدا فریاد «لبیک یا خامنه‌ای» سر داد و چندین بار صلوات فرستاد.

جمعیت شرکت‌کنندگان به اندازه‌ای بود که پیش از آغاز رسمی مراسم، فضای چندهزار نفری خیمه بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات کاملا پر شد و جمعی از زائران جایی برای نشستن نیافتند.

پیش از آغاز رسمی مراسم، مهدی سماواتی، مدیحه‌سرای سرشناس اهل‌بیت(ع)، شروع به مناجات‌خوانی کرد و فضای معنوی و روحانی بر مجلس حاکم شد.

بنر اصلی مراسم برائت از مشرکین با آیه‌ای از قرآن کریم، حدیثی از پیامبر اکرم(ص) و جمله‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم برائت از مشرکین تزیین شده و تصویر آن، مردم فلسطین را در حال انتفاضه نشان می‌دهد که با سنگ، شیطان را که رژیم صهیونیستی است، رمی می‌کنند.

در این بنر، آیه سوم سوره توبه نوشته شده که می فرماید:«ان الله بریء من المشرکین و رسوله» (به راستی که خداوند و رسولش از مشرکان برائت می جویند.»
از رسول اکرم(ص) نیز این حدیث به زبان‌های مختلف درج شده که فرموده است:«هر کس ندای انسانی را بشنود که از مسلمانان درخواست کمک می‌کند اما پاسخ ندهد، مسلمان نیست.»

همچنین به نقل از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بنر نوشته شده :«موضوع فلسطین قطعا به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد.» جلوی بنر و روی سکو، طرحی برجسته و مجسمه مانند، حاجیان احرام پوش از کشورهای مختلف را در حال رمی شیطان به نمایش گذاشته است، در حالی که روی جمره(ستون شیطان در جمرات) پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی آتش گرفتند.

حاشیه‌های مراسم برائت از مشرکان در صحرای عرفات

پلاکاردهای متعددی نیز در دست حاجیان به چشم می‌خورد که در آنها، به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی و با تصاویر گوناگون، «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر آمریکا» نوشته شده بود. در یکی از پلاکاردها، مشت گره کرده‌ای که پرچم ایران داشت، اسراییل را همانند یک دستمال کاغذی مچاله کرده بود.

پشت تریبون سخنرانی مراسم نیز مشتی گره کرده با پرچم همه کشورهای اسلامی و شعارهای متعددی حاوی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» به زبان‌های مختلف به چشم می‌خورد. در بنر این آیه «أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ» و این جمله از رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به صهیونیست‌ها که «شما 25 سال آینده را نخواهید دید» نوشته شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: