کد خبر: 3835044
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
آیت‌الله علوی گرگانی:
یکی از مراجع تقلید شیعیان ولایت را مهم‌ترین مسئله شیعیان دانست و گفت: باید با استفاده از هنر، مفاهیم والای ولایت را با کیفیتی بالا و به صورتی کاملا مناسب به مردم معرفی کنیم.

به گزارش ایکنا؛ مهر نوشت: آیت‌الله‌العظمی سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر چهارشنبه در دیدار مسئول سازمان اردویی و راهیان نور بسیج و اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با بیان اینکه برای رسیدن به موفقیت باید مانند اهل‌بیت(ع) تبلیغ برای ولایت و غدیر را دنبال کنیم، افزود: در سایه عمل می‌توان اطرافیان به ویژه خانواده را به سمت ولایت اهل بیت(س) سوق دهیم و حتی از این طریق می‌توان مخالفان را نیز به اسلام دعوت کرد.

وی با بیان اینکه شناخت مکتب امام صادق(ع) در دنیا به نام شیعیان جعفری را باید مورد بررسی قرار داد، افزود: لازم است برای گسترش تشیع و مکتب شیعه در سراسر دنیا تبلیغات خود را گسترش دهیم.

این مفسر قرآن کریم بیان کرد: هنر در تبلیغ و گسترش دین نقش بسیاری مؤثری دارد بنابراین باید ارزش زیادی برای آن قائل شد.

وی مسئله غدیر و ولایت را مهم‌ترین مسئله شیعیان دانست و افزود: باید با استفاده از هنر مفاهیم والای ولایت را با کیفیتی بالا و به صورتی کاملا مناسب به همه مردم معرفی کنیم تا بتوانیم جایگاه بالای ولایت را به مردم بشناسانیم.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: ایجاد پایگاهی برای سرعت بخشیدن به انتقال تعالیم اسلامی امری ضروری است تا بتوان تعالیم اسلامی را به سراسر دنیا منتقل کرد.

وی با اشاره به لزوم تلاش در ایجاد پایگاهی ولایی افزود: ورود مخالفان و دشمنان ولایت به پایگاه اسلام عامل مهمی در تبلیغ دین و ولایت بوده است بنابراین باید دقت زیادی در این زمینه داشت.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: هدف انقلاب اسلامی جمع شدن مردم سراسر جهان زیر خیمه ولایت بود و اکنون انقلاب وارد دهه مهمی در تاریخ خود شده است.

وی با بیان اینکه با ایجاد پایگاه در همه جهان باید به معرفی ولایت و واقعه غدیر پرداخت، افزود: وعده خداوند برای پیروزی حق بر باطل و گسترش اسلام حق است.

آیت الله علوی گرگانی ستاد بازسازی واقعه غدیر را نمونه عملی حرکت به سمت گسترش اسلام و غدیر دانست و تصریح کرد: پاداش تلاش برای گسترش ولایت محشور شدن با ولایت است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه پاسداران در تمام دوران فعالیت خود خدمات بسیاری را برای گسترش ولایت، انقلاب و اسلام انجام داده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: