کد خبر: 3835334
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
آیت‌الله خاتمی:
کانون خبرنگاران نبأ ــ امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینكه انقلاب ایران شجره طیبه توانمندی دارد و دشمنان با خیانت‌های خود درصدد ناامید كردن مردم هستند، گفت: به ‌كوری چشم دشمنان و بدخواهان، نظام اسلامی ما روزبه‌روز قوی‌تر خواهد شد؛ این انقلابی که اکنون الگوی تمام آزادگان جهان شده است.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ آیت‌الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، 25 مردادماه در هفدهمین یادواره شهدای جوشقان کاشان که در حرم حضرت محمد اوسط فرزند امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار شد؛ با تبریک سالروز ولادت امام هادی(ع)، گفت: دین‌مداری همیشه در تاریخ ایران هزینه داشت و شهدا با نثار ارزشمندترین نعمت، یعنی بذل جان خود را كه بالاترین هستی زندگی آنها بود، در این راه فدا كردند.
دین‌مداری همیشه در تاریخ ایران هزینه داشت و شهدا با نثار ارزشمندترین نعمت، یعنی بذل جان خود را كه بالاترین هستی زندگی آنها بود در این راه فدا كردند
وی افزود: همچنین دفاع از ارزش‌های دینی در طول تاریخ همراه با هزینه بود که مصداق عینی و بارز آن فداکاری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) با نثار جان، مال و... بود.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه امروز شاهد اوج توطئه‌های نظام سلطه علیه انقلاب هستیم، افزود: نظام ایران چه كار كرد كه دشمنان علیه نظام ما تا این حد دشمنی و شقاوت می‌كنند.
نماینده مردم استان كرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: به فضل خدا انقلاب به سرعت در حال حركت و پیشرفت است و به همین دلیل آمريكا که روزبه‌روز به نیستی می‌رسد، مدام ایران را تهدید كرده و می‌كند.
خاتمی با بیان اینكه اتهام ایران چیست، چه گفتیم و چه كردیم كه دشمنی علیه ما ادامه دارد، اضافه كرد: اتحادیه اروپا و فرانسه به شیوه‌ای، و شبكه‌های ماهوره‌ای و فضای مجازی كه از سوی بیگانگان مدیریت می‌شود نیز به شیوه دیگری ایران را تهدید می‌كنند.
وی با اشاره به اینكه انقلاب ایران شجره طیبه توانمندی دارد و دشمنان با خیانت‌های خود درصدد ناامید كردن مردم هستند، گفت: به ‌كوری چشم دشمنان و بدخواهان، نظام اسلامی ما روزبه‌روز قوی‌تر خواهد شد؛ این انقلابی که اکنون الگوی تمام آزادگان جهان شده است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه امروز دشمن در سه عرصه می‌خواهد مقاومت ملت ایران را درهم بشكند، تأكید كرد: در عرصه دین و ارزش‌های اسلامی دشمنان می‌خواهند مقاومت مردم را بشكنند كه به فضل خدا نخواهند توانست.
خاتمی با اشاره به اینكه دشمن تلاش دارد سبک زندگی ملت را تغییر دهد، اضافه كرد: سبک زندگی دینی، محرم و نامحرم دارد؛ اختلاط بین محرم و نامحرم، حرام است و دشمنان می‌خواهند این ارزش‌ها را بشكنند.
نماینده مردم كرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه انقلاب ایران محصول دین اسلام است، تصریح كرد: دشمنان می‌خواهند دین و روحانیت را بكوبند و در فضای مجازی هرچه می‌توانند دروغ علیه مراجع دینی، ائمه جمعه و روحانیت بیان كنند.
وی با اشاره به اینكه دشمن می‌خواهد صدای ملت را در بیاورد و به اقتصاد ضربه بزند، افزود: اقتصاد ایران بیمار است و درمان آن تحقق اقتصاد مقاومتی است كه مورد تأكید مقام معظم رهبری است.
اقتصاد ایران بیمار است و درمان آن تحقق اقتصاد مقاومتی است كه مورد تأكید مقام معظم رهبری است
آیت‌‌‌الله خاتمی ادامه داد: تولیدكنندگان باید برای محصول با كیفیت و ملت هم باید به خرید كالای ایرانی تعصب داشته باشند كه این كار خنثی كردن توطئه‌های دشمنان است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه دشمن در عرصه سوم، تلاش دارد مقاومت ملت را در عرصه سیاسی بشكند که به فضل خداوند تاکنون نتوانسته و نخواهد توانست، تأكید كرد: ملت به نظامشان اعتماد دارند و از صمیم قلب آن را دوست دارند و به صراحت می‌گوییم مستقل‌ترین كشور جهان ایران است و هیچ قدرتی حق ورود به حاكمیت ما را ندارد.
وی گفت: ملت در عرصه سیاسی در این 40 سال عمر انقلاب، 35 بار سرنوشت خود را با اجرای قانون اساسی رقم زد، رئیس جمهوری و نماینده مجلس و ... انتخاب كردند كه در تاریخ ایران این موضوع سابقه ندارد.
خاتمی تصریح كرد: خدمات و تلاش‌های خوبی در 40 سال اخیر در ایران انجام شد، بحمدالله در عرصه عدالت هم تلاش شده است که تلاش‌های رئیس جدید قوه قضائیه حاکی از احقاق حقوق مظلومان و ستادن حق آنان از حلقوم ستمگران به مال و ناموس ملت است.
وی با بیان اینكه دشمنان گردنه‌های سختی برای ما درست كردند، یادآور شد: ملت از این گردنه‌های سخت به‌خوبی عبور كردند، باید با اتحاد و انسجام ملی در تداوم انقلاب كه از آثار خون هزاران شهید است، تلاش كنیم.
در پایان این یادواره که جمعی از مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، مجتبی رمضانی، مداح اهل بیت(ع) به تکریم شهدا پرداخت و در سوگ حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) مرثیه‌سرایی کرد.
یادآور می‌شود، هفدهمین یادواره شهدای جوشقان استرک کاشان همراه با تشییع و وداع با شهید گمنام تازه تفحص شده در آستان مقدس امامزاده محمد اوسط(ع) برگزار شد.
جواد دهقانی آرانی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: