کد خبر: 3835470
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
از سوی مجلس شورای اسلامی؛
گروه جامعه ــ سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سوی رئیس مجلس خبر داد.
قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دولت ابلاغ شدبه گزارش ایکنا، به نقل از خانه ملت؛ اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز شنبه ۲۶ مردادماه، مجلس شورای اسلامی گفت: قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری که در مجلس به تصویب رسیده و مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته بود از سوی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهوری ابلاغ شد.
 
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد ما این است که رئیس جمهور نیمه اول شهریورماه، وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی را به همراه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی کند تا همزمان صلاحیت دو وزیر مورد بررسی قرار گیرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تقویت روابط مجلس و دولت در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارجاع قانون تشکیل میراث فرهنگی به هیئت عالی حل اختلاف قوا از سوی دولت گفت: به نظرم اگر دولت این کار را نکند به صلاح او است. نباید در برابر عزم و اراده مجلس همه امور را به شورای عالی حل اختلاف قوا ارجاع کرد. ما منتظریم که رئیس جمهور سریع‌تر برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی اقدام کند.

عباسی همچنین بر ضرورت تعیین تکلیف وزیر آموزش و پرورش پیش از پایان سال تحصیلی تأکید کرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره جلسه غیرعلنی مجلس نیز گفت: موضوع این جلسه که احتمالا هفته آینده یا هفته بعد از آن با حضور وزرای کار و اقتصاد و رئیس سازمان برنامه برگزار می‌شود به هدفمندی یارانه‌هاست تا ۹۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان انرژی و همچنین یارانه‌های نقدی و حذف دهک‌های بالا را ساماندهی و تعیین تکلیف کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: