کد خبر: 3835497
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
به همت دفتر نشر معارف؛
گروه ادب ــ کتاب «زبان‌زد» اثر محمد جاجانی شامل قصه‌های کوتاهی درباره فرهنگ اسلامی ایرانی، به همت دفتر نشر معارف منتشر و راهی بازار نشر شد.

مجموعه قصه‌های فرهنگ اسلامی ایرانی منتشر شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دفتر نشر معارف، کتاب «زبان‌زد» اثر محمد جاجانی به‌تازگی به همت دفتر نشر معارف منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب جلد اول داستان‌های کوتاه این داستان‌نویس را در بر می‌گیرد.

این کتاب دربردارنده بیش از ۱۳۰ قصه است که از فضای مجازی استخراج و گردآوری شده‌اند. این قصه‌ها با هدف اعتلای فرهنگ اسلامی - ایرانی نوشته شده‌اند. عناوین برخی از داستان‌های «زبان‌زد» عبارت است از: رزق خدا، تهذیب نفس، توجه به داشته‌ها، شرط جوانمردی، پرواز شاهین، روباه و شتر، زهی خیال باطل، حجاب، گربه را دم حجله کشتن، تفاوت سنگ و طلا، حکیم و پیاز، خواستگاری، پیرمرد مریض، آروغ زدن ممنوع، پیرزن ساده، عروسی بدون کادو، بادکنک هم را نترکانیم، دو ریالی دست فروش، باغبان نابینا، پیرمرد دزد، دندان‌های پادشاه، پول و آرامش، تلفن پسری کوچک و..

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده و تلاش دارد از دریچه اسلام ناب به بازخوانی، بررسی، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌های گوناگون بپردازد. کتاب «زبان‌زد» نیز در راستای همین رویکرد تولید شده که از نظر نویسنده و تولیدکنندگانش، قصه ابزار ارزشمندی است و نقش مهمی در تکوین شخصیت افراد دارد. مخاطب هر قصه با شخصیت‌های داستان به صورت غیرمستقیم ارتباط برقرار می‌کند و تجربیات و اطلاعاتی ردوبدل می‌شود؛ از این رو قصه خوب باعث می‌شود که شنونده و خواننده، مفاهیم و نظرات شخصی خود را با آموزه‌های قصه مقایسه کند و در صورت تضاد آن‌ها را بازسازی کند.

کتاب «زبان‌زد» با ۱۹۲ صفحه و قیمت ۱۶ هزار تومان به همت دفتر نشر معارف عرضه شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: